Jednou vetou

Názor politológa: Fico a Kiska sú ako Kováč a Mečiar

Robert Fico a Andrej Kiska

autorská koláž hlavne.sk, TASR, archív

Vzťah medzi expremiérom Róbertom Ficom a prezidentom Andrejom Kiskom sa neustále vyostroval od roku 2014, kedy vstúpili do boja o prezidentský palác. Prezident tvrdí, že ho expremiér mal údajne nie tak dávno vydierať. Expremiér označuje prezidenta za daňového podvodníka. Ani stopy po diplomacii. Názor na aktuálny stav priniesol v exkluzívnom rozhovore pre hlavne.sk známy politológ Ján Baránek.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Odchádzajúci premiér Robert Fico s úsmevom podáva demisiu do rúk prezidenta Andreja Kisku | Foto: TASR

Fico je pripravený vypovedať vo veci údajného vydierania Kisku

Vzťah medzi expremiérom Ficom a prezidentom Kiskom určite štandardný nie je. Je však v takomto štádiu dlhodobo a práve preto sme nijakú zmenu neočakávali, vysvetlil Ján Baránek. Vzťah medzi Ficom a Kiskom bol podľa neho negatívny už niekoľko rokov a prirovnal ho ku vzťahu medzi bývalým predsedom vlády Vladimírom Mečiarom a vtedajším prezidentom Michalom Kováčom.

Takto to vidí odborníčka: Čaputová ako na pohrebe, Mistrík dekoncentrovaný

Mali sme tu podobnú situáciu za Vladimíra Mečiara, ktorý mal zlý vzťah s prezidentom Kováčom,“ tvrdí politológ Baránek. Problém v sporoch medzi Ficom a Kiskom však aktuálne vidí úplne inde.

FOTO: Ficove údajné kontakty s mafiou si preklepol aj bývalý šéf ŠtB Lorenc

Podstatná je jedna vec, čo ma zaráža: prezident nám v týchto dňoch oznámil, že ho v januári údajne Fico vydieral tým, že keď Kiska „nebude robiť problém“ pri menovaní ústavných sudcov, útoky naňho prestanú. Mal byť pri tom aj Pellegrini, spomenul Baránek v nadväznosti na prezidentove piatkové vyjadrenie. Pokiaľ to bolo tak, povinnosťou prezidenta vyplývajúcou zo zákona bolo napísať trestné oznámenie za vydieranie, lebo to je trestný čin. Kiska to však neurobil a mňa by zaujímalo, prečo, vysvetlil v rozhovore pre hlavne.sk Ján Baránek.

Ďakujeme za každý like alebo share na facebooku – Pridajte sa k nám, nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne