Jednou vetou

Neboja sa v SaS, že prídu o voličov?

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

V súvislosti s novou stranou Andreja Kisku sa už objavili špekulácie, či niektoré súčasné parlamentné strany v budúcoročných voľbách neprídu o nejaké tie percentá. Nedávno na pôde parlamentu padlo meno aj opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS). Ohrozí ju Kiskova nová strana?

Sulík: Ako vidí spoluprácu s národniarmi po voľbách?

Stranícka kolegyňa predsedu SaS Richarda Sulíka Jana Cigániková sa minulý týždeň na adresu novej strany Andreja Kisku vyjadrila, že je rada, že vstupuje do politiky. Som zvedavá na jeho politický projekt a dúfam, že ak sa dostane do parlamentu, tak verím v spoluprácu.“ 

Pripúšťa však, že Kiskova strana môže liberálov ohroziť. Dúfam, že Sasku to nebude stáť veľa percent,“ dodala poslankyňa NR SR.

Mali by Sulík a Kiska skončiť v politike? Toto si myslia o nich poslanci

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík | Foto: Michal Psota

Sulík: Ako vidí spoluprácu s národniarmi po voľbách?

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka na otázku, či sa neobáva toho, že voliči Sasky by mohli prejsť ku Kiskovej novej strane a strana by tak určite prišla o nejaké tie percentá, uviedol, že „Je zbytočné špekulovať, kto komu koľko odoberie a prečo, to ukážu až voľby.“

VIDEO: Príde Matovič o kľúčové tváre v strane?

Keď sme sa ho spýtali na aktuálne nálady v strane v súvislosti so stranou dosluhujúceho prezidenta, napísal nám, že v SaS pokračujú v poctivej opozičnej práci, momentálne v plnom prúde prebieha kampaň k eurovoľbám. Dodal, že brázdia mestá po celom Slovensku a predstavujú kandidátov strany a program.

Nový minister financií Kamenický má podporu aj v opozícii

Zdá sa teda, že voľby do Európskeho parlamentu sú pre predsedu SaS Richarda Sulíka naozaj dôležité, keďže nezabudol ešte doplniť, že „V súčasnosti je pre nás najdôležitejší eurovolebný výsledok, na tom pracujeme a tomu venujeme všetku energiu.“ Podľa týchto slov lídra SaS by sa mohlo zdať, že volebný výsledok strany v budúcoročných parlamentných voľbách ho až tak netrápi.

Remišová jednou nohou u Kisku?

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra