Jednou vetou

Matovičov odporný útok na nebohého Pašku

koláž hlavne.sk
Toto je slušné Slovensko podľa Igora Matoviča? Lídrovi OĽaNo nie je nič sväté. Po úmrtí Pavla Pašku, na bývalého predsedu parlamentu namiesto sústrasti hrubo zaútočil. Paškovi bývalí stranícki kolegovia to odsúdili, Matovičovi kolegovia zostali ticho.

„Mafia dnes prišla o jednu hlavu … a tá sa postaví pred najspravodlivejší súd!“ napísal Igor Matovič na svojom profile reakciu na smrť Pavla Pašku (60), ktorý zomrel na infarkt.

Na Matoviča sa pod jeho statusom strhla vlna kritiky, no aj podpora od ľudí, ktorým sa jeho názor páčil.

Paška nebude mať štátny pohreb, rodina si to neželá

Keď sme sa Matoviča pýtali, či považuje svoje slová za slušné, odmietol sa o svojom statuse baviť a tiež ho stiahnuť. Výrok Matoviča na adresu Pavla Pašku rozhneval viacerých poslancov Smeru.

Poslanec Ľuboš Blaha považuje Matovičov výrok za brutálne neúctivý vzhľadom na to, čo sa stalo, ale reakcia teraz nie je vhodná. „Dnes nie je čas na hádky. Dnes je čas na pietnu spomienku. Nenechajme si ju vziať úbožiakom bez srdca a bez morálky. Keď umrie človek, nezáleží na brechote besných psov. Záleží na tom, koľko ľudí si uchová ľudskosť.“ dodal Blaha pre hlavne.sk  

Facebook podpredsedu NR SR, Martina Glváča

Prečítajte si aj: Zomrel bývalý predseda Národnej rady Pavol Paška – aktualizované

Matovič sa hrá na Boha

Za cynizmus a hulvátstvo označil Matovičov status aj bývalý novinár Karol Lovaš, ktorý mu odkázal slová z Evanjelia podľa Matúša:„Nesúďte, aby ste raz neboli súdení,“ pretože toto už podľa neho nemá vôbec nič spoločné so slušným Slovenskom, po ktorom niekoľko týždňov volá námestie.

Ak je toto obraz slusneho Slovenska po ktorom vola ulica, tak ja radsej zostanem “neslusny”. Aj hulvatstvo a cynizmus by…

Posted by Karol Lovaš on 6. apríl 2018

Nevidia v tom problém?

Šéfka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová nechcela na Matoviča reagovať a vypýtala si otázky mailom. (pozn. redakcie – po zaslaní jej reakcie, budeme článok aktualizovať). Z nami oslovených opozičných poslancov odsúdili slová lídra OĽaNo len niektorí.

„Bezprostredná reakcia na takúto udalosť nie je na mieste. Nebola to od Igora Matoviča dobrá reakcia.,“ povedala poslankyňa Viera Dubačová pre hlavne.sk.

Poslankyňa Viera Dubačová

Alan Suchánek status Matoviča odmietol komentovať.

Zastať si ho chcel stranícky kolega Oto Žarnay. „Možno by v takejto situácii mali prísť iné slová. Nemyslím si, že to Igor Matovič myslel ironicky alebo útočne, alebo že chcel znevážiť smrť človeka. Nepredpokladám, že to bol úmysel niekoho znevážiť. Každý ľudský život je cenný, je jedno či je to človek zo Smeru alebo OĽaNO. V takej chvíli by človek mal povedať len jediné – úprimnú sústrasť pozostalým,“ povedal.

Poslanec NR SR Oto Žarnay | foto: TASR

Mierny bol aj Martin Fecko. „Je to Igorov názor, on má svoju rétoriku. Ja nebohého nechcem dehonestovať, každý sa postaví pred boží súd, som veriaci z východu – kde nič nie je a nebudem vstupovať do myšlienkových pochodov iných, ani Igora Matoviča. Je mi to ľúto, zažil som Pavla Pašku ako predsedu parlamentu. Môj vzťah s ním bol korektný a jeho iné podnikateľské aktivity nezaujímali,“ uviedol Fecko.

Martin Fecko
Martin Fecko z OĽaNO počas rokovania parlamentu | Foto: TASR

Nie je to poprvýkrát, čo Igor Matovič adresoval politikom Smeru nemiestne odkazy. Kritiku si vyslúžil v minulosti aj za status k Robertovi Ficovi, ktorý absolvoval operáciu srdca.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky