Nejasnosti v RTVS. Stále nemajú poriadnu náhradu za Dobšinského

Zľava hore: Petra Stano Maťašovská, Marta Jančkárová a Branislav Dobšinský, ktorý v RTVS skončil

autorská koláž hlavne.sk, facebook, TASR

RTVS stále nemá jasno v tom, kto bude náhradou za prepusteného Braňa Dobšinského. Ten bol bol dlhoročným moderátorom politickej diskusie Sobotné dialógy. Minulú sobotu si však riadne zavaril, keď meškal na živú debatu a to ho stálo miesto! Telerozhlas vzniknutú situáciu rýchlo lepí, ako vie.

RTVS ukončila spoluprácu s moderátorom Dobšinským

Sobotné dialógy (6. 10.) s poslancami NR SR Jurajom Blanárom a Gáborom Grendelom meškali takmer 20 minút. Ako dôvod RTVS uviedla zlyhanie ľudského faktora a poslucháčom sa ospravedlnila. Po víkende padlo definitívne rozhodnutie a s moderátorom sa rozlúčili dohodou k 9. 10. 2018.

Vieme, komu Dobšinský zrejme dlhodobo ležal v žalúdku a teraz tak zdá sa využil situáciu, aby dostal padáka! Čoskoro prinesieme podrobnosti.

RTVS teraz rýchlo hľadá za prepusteného moderátora náhradu. Sobotné dialógy bude robiť moderátorka a redaktorka spravodajstva Marta Jančkárová, ktorá už má podobné skúsenosti. V minulosti moderovala nedeľnú televíznu reláciu O 5 minút 12, ďalej relácie Večer na tému a Správy a komentáre na Dvojke.

Práve ona by mala najbližšiu politickú diskusiu moderovať. Avšak jej dlhodobé pôsobenie v tomto formáte je neisté. „Robím len najbližšiu sobotu, trvalejšie riešenie nie je jasné. Nevieme ešte, či sa budeme viacerí striedať a s kým,“ uviedla M. Jančkárová.

Najprv ho kritizovali a teraz im je dobrý. Rezník sa obklopil odídencami

Podľa našich informácií však má moderovanie Sobotných dialógov do budúcnosti prevziať Jančkárovej nadriadená, šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS Petra Stano Maťašovská. V minulosti pôsobila v médiách, istý čas robila hovorkyňu Univerzitnej nemocnice v Bratislave a po voľbách 2016 skončila na ministerstve životného prostredia. Po nástupe Rezníka je naspäť v rozhlase.

„Hovorí sa tu o nej, že si na dialógy vraj robila dlhšie zálusk a Braňov odchod jej možno hraje do karát. Veď sa s politikmi aj pozná, keďže bola na druhom brehu istý čas, takže by to asi aj rada robila,“ uviedol zdroj z prostredia RTVS.

Samotná Maťašovská sa nad informáciami okolo Sobotných dialógov momentálne len pousmieva: „To, že som ich v minulosti moderovala a striedala sa s Braňom neznamená, že ich budem moderovať aj v roku 2018. To je úplná blbosť,“ zahmlievala P. Stano Maťašovská, keď sme ju oslovili.

Pridajte sa k nám na Facebooku – nájdete nás tu

Dobšinský patril medzi skúsených politických novinárov. V 90. rokoch začínal ako redaktor a moderátor Slovenského rozhlasu, potom pôsobil v rádiu Twist. V roku 2000 odišiel do STV moderovať reláciu „O 5 minút 12.“ Ďalej pôsobil v TA3 aj v relácii „Paľba“ na Markíze. Od roku 2007 bol redaktorom a moderátorom relácie „Sobotné dialógy“. V minulosti spravodajstvo Slovenského rozhlasu aj riadil.

 

Môže vás zaujímať

Matovič tipuje víťazstvo PS-Spolu, Smer-SD má byť druhý