Jednou vetou

Neoslovujte ma cez videá, poďte so mnou diskutovať, Sulík vyzýva Fica na stretnutie

Vpravo: premiér Robert Fico, Vľavo: Richard Sulík, predseda SaS.

Foto: archívne, TASR

Nie videá s „kydaním“ na predsedov opozičných strán, ale otvorenú mediálnu diskusiu by mal podľa predsedu SaS Richarda Sulíka zvoliť premiér Robert Fico (Smer-SD).

Za aktivitou predsedu vlády a jeho vyhláseniami na Sulíkovu adresu, ktoré Fico uverejnil na sociálnej sieti, vidí predseda SaS snahu prekryť fakty, súvisiace s kauzou podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Stretnutie by mala zvolať RTVS

Predsedu vlády zároveň šéf liberálov vyzýva na debatu, ktorú by mala vo svojej diskusnej relácii iniciovať verejnoprávna televízia. „Verím, že RTVS do svojej najbližšej relácie O 5 minút 12 zaradí diskusný duel Richarda Sulíka a Roberta Fica a Robert Fico pozvanie tentoraz chlapsky prijme,“ uviedol Sulík.

Fico vo videu, ktoré zverejnil v nedeľu (20.8.) na Facebooku, vyhlásil, že „nepovalí vlastnú vládu tak, ako to urobil Richard Sulík v roku 2012“.

Opozícia žiada predčasné voľby

Hoci premiér pripustil, že súčasná vláda nie je bez chýb, upozornil na ekonomické úspechy i medzinárodný rešpekt, ktoré dosiahla. Fico vyhlásením reagoval práve na Sulíkove slová, že v súčasnej politickej situácii sú „jediným poctivým riešením predčasné voľby“.

Šéfa najsilnejšej opozičnej strany taktiež skritizoval za jeho postoj k politike na Slovensku, keď sa podľa neho väčšinu času „schováva v Bruseli“ a opozičnú politiku na Slovensku príde robiť iba vtedy, ak zacíti pach politickej krvi.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky