Jednou vetou

Neprezliekam stranícke tričká, uviedol premiér

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR

Predseda vlády Peter Pellegrini odmieta šumy o prípadnom prestupe do iného politického subjektu v prípade nespokojnosti s vývojom v strane Smer-SD.

„Nie som človek, ktorý by preskakoval zo strany do strany a za päť rokov vymenil štyrikrát stranícke tričko len preto, či sa cítim, alebo necítim komfortne tam, kde som,“ zdôraznil premiér a podpredseda Smeru-SD v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Remišová o nezhodách v OĽaNO: Pán Matovič má svoje témy

Uistil, že v Smere-SD, ktorého súčasťou je 19 rokov, má odhodlanie naďalej podporovať a presadzovať myšlienky, o ktorých si myslí, že sú dobré.

Ak by pre ne nenachádzal oporu a dospel by k presvedčeniu, že medzi jeho víziami a predstavami tých druhých je neprekonateľný rozdiel, zvolil by profesionálny odchod z politiky.

„To nie je pre nikoho odkaz, iba hovorím, že je aj iný ako politický život a verím, tomu, že by som sa v ňom nestratil,“ vyhlásil.

Pripustil, že v strane vedú vnútrostranícku diskusiu o spôsobe, ako má Smer-SD reagovať na dynamický spoločensko-politický vývoj, ak chce byť naďalej úspešný. Témou týchto debát však podľa neho absolútne nie je zmena na čele strany.

EXKLUZÍVNE FOTO: Drucker láka do strany Ficových exministrov

„Smer-SD má svojho predsedu, tým je Robert Fico, a ten má podporu straníckych štruktúr,“ deklaroval Pellegrini. Na otázku, či v budúcnosti môže nastať situácia, že sa bude uchádzať o post lídra, odpovedal, že na to bude reagovať vtedy, ak bude táto téma naozaj na stole.

Do koalície so stranou ako ĽSNS nikdy nepôjdem, vyhlásil Pellegrini

Skonštatoval, že rokovania o podpore zákonov s ňou tolerovať vie, nie však rokovania o spoločnej koalícii. Verí, že zo strany Smer-SD s ĽSNS nikto o tom ani nerokuje.

Kritizoval nielen názory kotlebovcov o zahraničnej politike, ale aj popieranie holokaustu a ďalšie. Konanie Najvyššieho súdu (NS) SR v súvislosti s kauzou prípadného rozpustenia ĽSNS hodnotiť nechcel.

Poslanec Borguľa: Bude spolupracovať s Borisom Kollárom?

Trvá na svojom názore, že strana je svojou ideológiou a politikou neprijateľná, pretože sa snaží „ľúbivou a nenápadnou“ formou rehabilitovať režim, ktorý „dával pokyn na vraždenie svojich obyvateľov“.

Zdôraznil však, že treba rešpektovať názor voličov, ktorí ju podporili vo voľbách.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra