Jednou vetou

Netradičné Vianoce slovenských politikov

Ako budú naši politici tráviť Vianoce? Niektorí vás prekvapia - napríklad Richard Sulík z SaS (vľavo), či Elemér Jakab z Most-Híd (vpravo)

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock, facebook

Až dve tretiny Slovákov túžia stráviť vianočné sviatky netradične, vyplynulo to z jedného z prieskumov. A my sme našli niekoľko politikov, ktorí majú všetky predpoklady na netradičný zážitok Vianoc.

Exkluzívne foto: Drucker zakladá stranu. Tajné stretnutie s koaličným poslancom

Silvia Shahzad s manželom a synčekom strávia Vianoce klasicky pri stromčeku | foto: facebook S.Shahzad

Exkluzívne: Video z vianočného fotenia Heringhovej s deťmi. To bola zábava!

Poslankyňa OĽANO-NOVA Silvia Shahzad sa teší z 15-mesačného synčeka, ktorého má s manželom pôvodom z Pakistanu. Manžel však jej vianočné zvyky nijako nezmenil, naopak. Vianoce vraj strávia klasicky slovensky pri vianočnom stromčeku. „Budeme mať rybu, neviem, či kapra, ale asi kapra. Kapustnicu nevarím, ani žiadnu polievku, ale budeme mať určite ovocný šalát,“uviedla pre hlavne.sk poslankyňaTohtoročné Vianoce sa budú podľa poslankyne točiť najmä okolo malého synčeka. Jej manžel oslavuje kresťanské Vianoce s nimi.

Podnikateľ, sponzor Most-Híd Tomáš W. sa stal svedkom polície, odhaľuje korupciu

Politik Elemér Jakab chodí na omšu na Štedrý večer aj so zaťom z Egypta | foto: facebook E. Jakab

Na Vianoce sa veľmi teší aj poslanec Elemér Jakab (MOST-Híd), ktorý je dlhoročným politikom na štátnej aj regionálnej úrovni, okrem NR SR pôsobí ako trojnásobný starosta obce Veľké Roškovce a je dokonca aj čiastočným sponzorom prezidentskej kampane Bélu Bugára.  Málokto vie, že jeho zaťom je muž pochádzajúci z Egypta. Žiadny islam sa však nekoná. „Najväčší dar v mojom živote je zdravá rodina, ktorá je okolo mňa. Manželka, 15-ročný syn a dve dospelé dcéry. Áno, mladšia dcéra si zobrala Egypťana, ale Vianoce nám to neovplyvňuje. Aj s egyptským zaťom chodíme pravidelne na Štedrý deň na omšu a potom spolu všetci večeriame. Nebude chýbať kapustnica s údeným mäsom, klobásou, hubami a kapor. Tešíme sa aj na východniarske klasické makové bobáľky.“

Richard Sulík plánuje Vianoce mimo domova | foto: facebook R.Sulíka

Veľké tajnosti robí okolo Vianoc predseda SaS Richard Sulík. Isté je, že doma ich tráviť nebude. Kam však pôjde – či do hôr, alebo do tepla – ťažko povedať, nechce to prezradiť, ako sme zistili, ani kolegom zo strany. „Sviatky budem tráviť mimo Slovenska, v súkromí, v kruhu blízkych. Čaká nás náročná kampaň, na ktorú sa síce veľmi teším, ale svoje deti budem vidieť ešte menej ako doteraz. Preto si s nimi chcem užiť Vianoce najviac, ako sa dá a čo najviac nerušene,“ uviedol Richard Sulík pre hlavne.sk.

Drucker zvažuje návrat do politiky. Toto mu odkazujú bývalí kolegovia!

Vianoce 2017 strávil poslanec R.Holúbek v Abú Dhabí. | foto: archív R.Holúbeka

Poslanec NR SR Rastislav Holúbek (nezaradený) je známy tým, že vianočné sviatky využíva na relax v exotike. „Snažíme sa za ten čas prejsť čo najviac destinácií. Vlani sme napríklad boli s rodinou v Abú Dhabí. Úprimne, je to tam ale predražené, aj najznámejší ohňostroj už zakázali, cestou sme sa ale zastavili aj so synom v Disneylande, a vianočný výlet skončili vo Vietname,“ uviedol pre hlavne.sk. Tento rok však dôjde k zmene! Teplo vymení za lyžiarsky svah. „Ešte nevieme, kam pôjdeme, ale strávime Štedrý deň doma v rodinnom kruhu a potom pôjdem s partiou lyžovať,“ uviedol R.Holúbek.

Sladkosti aj kávička s kamoškou. Štýlová Tóthová na záťahu v obchodoch.

Aj poslanec SME Rodina Boris Kollár zažíva s množstvom svojich detí atypické Vianoce už niekoľko rokov. Predpoludním zvykne deti žijúce v Bratislave brávať mamám, aby ich popoludní „rozniesol“ domov. Či to bude tak aj tento rok – ťažko povedať. Niekoľko dní sa nám ho nepodarilo zastihnúť.

Pridajte sa k nám na facebooku – NÁJDETE NÁS TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky