Jednou vetou

Nevidíme dôvod na predčasné voľby, tvrdí Tomáš

Poslanec NR SR Erik Tomáš (SMER-SD)

Foto: TASR

Poslanec Národnej rady (NR) SR Erik Tomáš (Smer-SD) verí, že otázka finančnej pomoci z USA na opravu vojenských letísk nie je témou, pre ktorú by mala vláda SR padnúť. Dôležitou bude až finálna verzia, ktorá dosiaľ neexistuje. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

„Ja nevidím dôvod na predčasné voľby. Krajine sa darí, čo potvrdzujú aj ekonomické parametre. Myslím si, že východiskom z tohto nedorozumenia, ktoré už načrtol pán premiér v piatok po stretnutí s ministrom obrany a ministrom zahraničných vecí, je, že môžeme pokračovať v rokovaní o návrhu zmluvy so Spojenými štátmi americkými, ale za určitých podmienok,“ povedal.

Pellegrini nechce svoj čas míňať na pseudo problémy, pre SNS je dôležité čo povie Fico

Koaličný poslanec zdôraznil, že podmienky avizoval aj premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Nimi by mali byť garantovaná suverenita SR, garantované dodržanie Ústavy SR a zákonov, a tiež vylúčenie možnosti trvalej prítomnosti amerických vojsk na území Slovenska, či budovania vojenských základní. Riešenie vidí v dohode medzi predsedom vlády a ministrami obrany a zahraničia.

Vládna koalícia podľa opozičnej poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO) nefunguje. „Jeden koaličný partner hovorí to, druhý hovorí niečo úplne opačné. Andrej Danko (SNS) dokonca vyhlásil, že on na koaličné rady už chodiť nebude, pretože v tom nevidí význam,“ povedala. Otázku prijatia financií považuje za „umelý problém“. Za predčasné voľby by OĽaNO zahlasovalo. Ako však Remišová dodala, nesúhlasili by s tým, keby boli voľby počas leta. Uprednostnili by skôr jesenný termín.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky