Jednou vetou

Neznámy páchateľ prepadol pobočku banky v bratislavskej Petržalke

Foto: ilustračné, TASR

Doposiaľ neznámy páchateľ v utorok lúpežne prepadol pobočku banky na Topoľčianskej ulici v Petržalke. Mal si odniesť približne 6 000 eur.

Podľa doterajších informácií krátko pred 16.00 h vošiel do pobočky banky neznámy páchateľ ozbrojený krátkou guľovou strelnou zbraňou. Pod hrozbou požadoval od zamestnancov banky vydanie finančnej hotovosti.

Pri prepade sa nikto nezranil

„Zamestnankyňa mu z obavy o svoj život a zdravie vydala finančnú hotovosť vo výške približne 6 000 eur. Neznámy páchateľ následne utiekol smerom k budove Technopolu,“ priblížila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Prepad banky sa zaobišiel bez zranení. Ďalšie okolnosti sú podľa hovorkyne predmetom vyšetrovania. „Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti začína trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže,“ dodala Mihalíková.

Muž so zarastenou tvárou

Podľa súčasných informácií banku mal prepadnúť muž so zarastenou tvárou. Oblečené mal trojštvrťové kárované nohavice, čiernu bundu s kapucňou a bielymi šnúrkami a obuté mal modré tenisky s výrazným logom. Muž mal na hlave šiltovku a okuliare.

„Aj v tomto prípade vyzývame občanov k spolupráci. Akékoľvek informácie k páchateľovi, k jeho súčasnému pohybu či pobytu nám oznámte na bezplatné číslo polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení,“ dodala Mihalíková.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra