Jednou vetou

Nič mu nedaroval! Takto reaguje Blaha na Pellegriniho odchod zo SMER

Poslanec NR SR za stranu SMER-SD Ľuboš Blaha počas ustanovujúcej schôdze NR SR pred budovou parlamentu. Bratislava, 20. marec 2020.

Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Peter Pellegrini sa vzdal pozície podpredsedu Smeru-SD. Chce založiť nový politický subjekt

Poslanec strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ľubomír Vážny povedal, že odchod Petra Pellegriniho zo strany ju „určitým spôsobom“ poškodí. Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) označil odchod Pellegriniho za zlý krok.

„Rozbíja ľavicovú scénu, čo nie je dobré. Ľavica bola vždy na Slovensku najsilnejšia, pokiaľ bola scelená a spojená. Nie je dobré, pokiaľ niekto v seba až tak uverí, že preto, aby mal svoj post, dokáže rozbíjať stranu,“ povedal Blaha.

Poslanec Vážny tvrdí, že odchodom Pellegriniho sa zníži počet priaznivcov Smeru-SD. Vážny v strane zostáva. Na otázku, či Robert Fico zostane predsedom Smeru-SD, odpovedal: „Myslím si, že zostane, ale to je predčasné konštatovanie.“

Pellegrini dnes na tlačovej besede v Banskej Bystrici oznámil, že sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD a v najbližších dňoch odíde aj zo strany a plánuje založiť nový politický subjekt. Povedal, že si už totiž nedokáže predstaviť vedenie strany v tandeme s jej doterajším predsedom Robertom Ficom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky