Jednou vetou

Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD chcú vymeniť R. Fica za P. Pellegriniho

Predseda SMER-SD Robert Fico (vľavo) a podpredseda strany Peter Pellegrini , archívne 2018

foto: TASR - Radovan Stoklasa

Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií. Za predsedu by chceli Petra Pellegriniho. Výzvu predsedníctvu zaslali listom. Potvrdila jedna z iniciátorov výzvy, dosluhujúca europoslankyňa Monika Smolková.

„Výzva išla predsedníctvu. Je to vnútrostranícka záležitosť a očakávame, ako sa k nej vyjadrí vedenie,“ povedala Smolková. Iniciátori výzvy chcú mimoriadny snem, kde by situáciu riešili. Smolková sa k tomu bližšie nateraz vyjadrovať nechce.

Na list s výzvou upozornil Denník N. Členovia z východného Slovenska v ňom vyzývajú Pellegriniho, aby kandidoval za predsedu strany. Podľa informácií chcú mimoriadny snem čo najskôr, keďže na jar budúceho roka budú parlamentné voľby.

Pellegrini je marketingový premiér, zničí ho to, vyhlásil Galko

Smer-SD prehral sobotné (25. 5.) eurovoľby, obsadil druhú priečku za koalíciou Progresívne Slovensko – Spolu. Získal 15,72 percenta hlasov. V prieskumoch verejnej mienky sa pohybuje na úrovni približne 19 percent.

Viacerí členovia v strane nie sú s klesajúcimi preferenciami spokojní a uvedomujú si potrebu zmeny. Oslovení členovia vedenia sa k výzve a situácii nateraz nevyjadrili.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky