Novinára Rýpala dali zavraždiť rovnakí ľudia ako Kuciaka – tvrdí svedok

Čo sa deje? Iveta Uhliariková, sestra novinára Paľa Rýpala, ktorý je nezvestný už desať rokov, ohromila statusom na facebooku, kde píše "VIEM, ŽE HO ZAVRAŽDILI,". Viac informácií má zverejniť zajtra. Paľo Rýpal bol dlhoročný investigatívny novinár, známy z reportáží Plus 7 dní, robil Paľbu na Markíze, Reportérov v RTVS, ale krátko pred zmiznutím sa živil príležitostným dodávaním skôr menej konfliktných reportáží napríklad do relácie Reflex TV Markíza. Hlavne.sk však vie, o čo ide.

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

Paľo Rýpal je nezvestný od apríla 2008. Niekedy v čase od apríla 2018 sa mal podľa hlavne.sk ozvať otcovi Paľa Rýpala muž, ktorý tvrdí, že vie kde strávil Paľo posledné hodiny života, čo sa mu stalo osudným a prečo ho mali surovo zavraždiť. Svedok, ktorý sa po rokoch zničoho nič objavil, sa vraj rozhodol ukončiť svoje mlčanie po vražde novinára Jána Kuciaka.

Nejasnosti v RTVS. Stále nemajú poriadnu náhradu za Dobšinského

„Nemôžem nič povedať, mrzí ma to, ani vlastným deťom som nič nepovedala, lebo čakám na postupy bezpečnostných zložiek,“ povedala pre hlavne.sk sestra Paľa Rýpala, ktorá najnovšie informácie o bratovi nesie veľmi ťažko. „Je to nesmierne bolestné, stále plačem, nech už tá pravda vyjde najavo“ uviedla užialená Iveta Uhliariková.

Plánovanie vraždy Kuciaka, jej priebeh, odmena – informácie zo súdu

Polícia vo svojom stanovisku uviedla, že zmiznutie Paľa Rýpala preverujú a pracujú s viacerými informáciami: „Nebudeme ich bližšie špecifikovať,“ uvádza sa v stanovisku Komunikačného oddelenia PZ SR. Policajný prezident Milan Lučanský v tejto chvíli nedisponuje informáciami, že by bol Rýpal zavraždený.

Paľo Rýpal | foto: archív

Zločinecké komando v kauze vraždy Kuciaka – kto je kto?

Hlavne.sk zistilo, že v pondelok sa ocitol v tejto veci podnet na Krajskej prokuratúre v Nitre. Jeho obsahom má byť žiadosť o sprostredkovanie stretnutia s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom. „Nebudeme to vôbec komentovať,“ uviedol hovorca Krajskej prokuratúry Jaroslav Maček. „Zatiaľ k tomu žiadne informácie nemáme,“ vyhlásila hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová, ktorú sme o podnete v Nitre informovali.

Zavraždili ho kvôli zmenkám – tvrdí svedok

Svedok, ktorý sa objavil, podľa informácií hlavne.sk vie, kde je telo Paľa Rýpala a čaká, kedy ho policajti vypočujú a pôjdu nájsť zvyšky tela novinára. „Keďže nikto nemal záujem o jeho výpoveď – bol osobne na polícii aj na prokuratúre, preto sa podal ten podnet a žiadosť o zapojenie Generálnej prokuratúry,“ uviedol zdroj hlavne.sk. Podľa tohto zdroja svedok tvrdí, že Paľo Rýpal zomrel kvôli zmenkám.

O život vraj prišiel preto, lebo zistil pravdu o Duckého zmenkách aj zmenkách TV Markíza, ktoré sú na súde od vlaňajška a Marián Kočner je obvinený z ich falšovania. „Tie reči, že za jeho smrťou sú Šátorovci, sú absolútny nezmysel,“  má tvrdiť svedok, ktorý sa zrazu objavil desať rokov po zmiznutí Paľa Rýpala. „Jeho likvidáciu si objednali tí istí ľudia čo objednali vraždu Kuciaka,“ tvrdí svedok, ktorý žiada o stretnutie generálneho prokurátora.

Majú politici skúsenosti s volavkami ako Alena Zsuzsová alias Aya Alia?

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Nahrávka Gorily sa má podľa šéfa SIS overovať, musí sa porovnať s originálom