Jednou vetou

Novou hlavnou odborníčkou pre všeobecné lekárstvo pre dospelých je A.Šimková

Na snímke doktorka Adriana Šimková

FOTO TASR - Pavol Zachar

Hlavnou odborníčkou Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR pre odbor všeobecné lekárstvo sa stala Adriana Šimková. Do funkcie ju od 1. septembra vymenovala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominantka Smer-SD). Pre potvrdila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Reforma nemocníc by pacientov bolieť nemala, tvrdí ministerka Kalavská

„Šimkovú ministerka do funkcie vymenovala na základe odporúčania výboru príslušnej odbornej spoločnosti, výboru príslušnej stavovskej organizácie a sekcie zdravia ministerstva,“ uviedla Eliášová.

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) želá Šimkovej veľa odhodlania, entuziazmu a síl pri napĺňaní úloh a cieľov, ktoré sú s výkonom tejto funkcie spojené.

„Veríme, že sa jej podarí v mene všetkých všeobecných lekárov na Slovensku presadzovať a realizovať nevyhnutné a potrebné opatrenia za účelom udržania kontinuálnej dostupnosti kvalitnej primárnej všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre našich pacientov,“ hovorí zástupkyňa výkonného riaditeľa ZAP Michaela Nezníková.

Sulík ich vykopol z kandidátky, no v iných stranách zrejme nepochodia

MZ SR na začiatku augusta potvrdilo odchod hlavnej odborníčky pre všeobecné lekárstvo Jany Bendovej. Tá vo funkcii pôsobila od mája 2018.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky