Jednou vetou

Nový minister financií Kamenický má podporu aj v opozícii

Nový minister financií Ladislav Kamenický

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Prezident Andrej Kiska dnes prijal demisiu ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) a vedením rezortu dočasne poveril premiéra Petra Pellegriniho. Novým ministrom financií by sa po Veľkej noci mal stať predseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Ladislav Kamenický.

VIDEO: Príde Matovič o kľúčové tváre v strane?

Budúci nový minister financií má okrem koalície a premiéra Petra Pellegriniho podporu aj v opozícii. Člen Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet Jozef Rajtár (SaS) pre hlavne.sk uviedol, že podľa neho Ladislav Kamenický je kompetentný na finančné veci, aj vie o problémoch, lebo ich na výbore často riešili.

Remišová jednou nohou u Kisku?

Predseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Ladislav Kamenický | Foto: TASR - Jakub Kotian

Mali by Sulík a Kiska skončiť v politike? Toto si myslia o nich poslanci

„Len musí nabrať odvahu sa postaviť čelom k týmto problémom a aj zbaviť finančnú správu ľudí, ktorí tam nemajú čo hľadať, to jest hlavne Ľudovít Makó a Štefan Kaplan,“ uviedol ďalej Rajtár.

Sulík: Ako vidí spoluprácu s národniarmi po voľbách?

Oslovili sme aj samotného predsedu a budúceho nového ministra financií Ladislava Kamenického, čo urobí ako prvé po nástupe do funkcie a či plánuje nejaké personálne zmeny na ministerstve. „Ako som uviedol vo svojom vyhlásení, až do svojho vymenovania do funkcie sa nebudem bližšie vyjadrovať. Na všetky otázky budem reagovať na mojej prvej tlačovej konferencii. Termín konania tlačovej konferencie bude včas zverejnený,“ odpovedal hlavne.sk stručne Kamenický.

Biela, žltá, červená. V akých farbách sme ešte novú prezidentku nevideli?

Kto je Ladislav Kamenický?

Nový minister financií nie je médiám ani verejnosti príliš známy, doteraz sa často na politickej scéne neobjavoval. Okrem toho, že predsedá Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet, je tiež členom klubu Smer-SD a členom Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti. Žije v Bratislave. Čo robil pred vstupom do politiky, nie je známe. Na internete nie sú o jeho osobe takmer žiadne záznamy.

 Foto+Video: Slovensko má prvého frajera v Prezidentskom paláci!

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra