Jednou vetou

Nový šéf rezortu financií Kamenický podnikal, o súkromí neprezradil nič

Nový minister financií Ladislav Kamenický

autorská koláž hlavne.sk, TASR

O novom ministrovi financií Ladislavovi Kamenickom, ktorý by na svoj post mal nastúpiť po Veľkej noci, takmer nič nevieme. Jeho minulosť pred vstupom do politiky je zahalená rúškom tajomstva a nepoznáme ani jeho súkromný život. Hlavne.sk sa preto pozrelo na jeho majetkové pomery, ako aj súkromie.

Nový minister financií Kamenický má podporu aj v opozícii

Podľa našich informácií Ladislav Kamenický sa pred svojou politickou kariérou živil podnikateľskou činnosťou. Kamenický založil a viedol viacero menších spoločností, pričom jeho meno ako spoločníka v súčasnosti podľa internetovej stránky Finstat.sk figuruje v štyroch firmách.

Nový minister financií: Dostal už favorizovaný Kamenický ponuku?

Nový minister financií Ladislav Kamenický | Foto: TASR - Martin Baumann

Peter Kažimír: Nebude sa nudiť do júna? Toto všetko má v pláne budúci guvernér NBS

Podľa Finstatu je Kamenický spoločníkom vo firme EUFINEX s.r.o., ktorá vlani vykázala tržby viac ako 66-tisíc eur, ale zarobila len 96 eur. Spoločníkom je aj vo firme GALLERY SLOVAKIA, s. r. o., ktorá v roku 2018 mala tržby vo výške viac ako 43-tisíc eur a zisk vyše 27-tisíc eur.

VIDEO: Príde Matovič o kľúčové tváre v strane?

Ako stopercentný spoločník sa objavuje aj pri firme PoistnaKalkulacka.sk, s.r.o., kde predtým vystupoval tiež ako konateľ. Spoločnosť minulý rok mala tržby len niečo vyše 14-tisíc eur, ale zarobila omnoho viac a to až takmer 160-tisíc eur. Spoločníkom je aj vo firme pod názvom IXION s. r. o., kde boli tržby spoločnosti v minulom roku vyše 30-tisíc eur a jej zisk len niečo cez tritisíc eur.

Remišová jednou nohou u Kisku?

Meno nadchádzajúceho ministra financií sa v minulosti objavovalo aj pri firme EUROPEX, spol. s r.o., kde bol spoločníkom aj konateľom. Spomínanú spoločnosť zrušili v roku 2016. Firmy, v ktorých je Ladislav Kamenický aktuálne spoločníkom, sa zaoberajú prevažne poisťovníctvom, maklérskou činnosťou, poradenskými službami v oblasti podnikania a riadenia či informačnými technológiami.

Dom na Mierovej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov, v ktorom sídlia firmy nového ministra financií Ladislava Kamenického | Foto: hlavne.sk/jxp

Mali by Sulík a Kiska skončiť v politike? Toto si myslia o nich poslanci

Podľa majetkového priznania Kamenického zarobil poslanec Národnej rady SR za výkon verejnej funkcie 26 182 eur, iné príjmy v priznaní uvádza ako nulové. Z priznania ďalej vyplýva, že vlastní rodinný dom s pozemkom.

Biela, žltá, červená. V akých farbách sme ešte novú prezidentku nevideli?

Okrem jeho podnikania nás však zaujímal aj Kamenického súkromný život, a preto sme sa obrátili ešte na stále súčasného predsedu parlamentného výboru pre financie a rozpočet s otázkou, či má po svojom boku životnú partnerku. Do uzávierky nám však neodpovedal.

Skúsili sme sa teda obrátiť na jeho kolegov z výboru Jozefa Rajtára (SaS) a Eugena Jurzycu (SaS). „Partnerku má určite,“ napísal nám poslanec Jurzyca. Viac z jeho súkromia nie je známe, podľa verejne dostupných zdrojov vieme len to, že kedy sa narodil a že žije v Bratislave.

FOTO: Jar v parlamente. Odborníčka zhodnotila naše poslankyne

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra