Jednou vetou

Novým predsedom ZMOS-u sa stal Branislav Tréger

Na 30. sneme Združenia miest a obcí zvolili za nového predsedu združenia Branislava Trégera

foto: TASR - Pavol Zachar

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) bude v nasledujúcich štyroch rokoch viesť primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger. Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho zvolili v tajnom hlasovaní účastníci Snemu ZMOS-u, ktorý sa koná v hlavnom meste 22. až 23. mája. O výsledku volieb informovali na začiatku štvrtkového rokovania snemu.

aktualizované: 11:19

Tréger bol zvolený nadpolovičnou väčšinou už v prvom kole tajnej voľby. V krátkom príhovore k účastníkom snemu po vyhlásení výsledkov nový predseda zdôraznil, že ZMOS bude pri obhajovaní záujmov miest a obcí pod jeho vedením korektným, konštruktívnym, ale i sebavedomým partnerom. „ZMOS bude plniť svoje ciele tak, aby nešliapal po ľuďoch. Budeme počúvať všetkých, no budeme sa riadiť našimi hlavami, nebudeme klamať a ani si skracovať či zľahčovať cestu,“ vyhlásil Tréger.

Obedy zadarmo nebudú všade grátis, upozornil hovorca ZMOS-u Kaliňák

Vysvetlil to snahou o upokojenie situácie a zachovanie jednoty ZMOS-u. V združení v poslednom období zaznievala od časti primátorov kritika na pasivitu a nedostatočnú akcieschopnosť strešnej organizácie, jednak pri reforme verejnej správy, ale i obhajovaní záujmov miest a obcí pri zavádzaní sociálnych opatrení zaťažujúcich rozpočty samospráv.

Nový šéf ZMOS-u je od roku 2008 primátorom v Liptovskom Hrádku, od roku 2009 poslancom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), v rokoch 2015 – 2017 pôsobil i ako podpredseda ŽSK.

V období 2010 až 2014 bol členom Rady ZMOS-u, takisto odbornej sekcie školstva, mládeže, športu a vzdelávania .

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky