Jednou vetou

Novým televíznym programovým riaditeľom RTVS je Ťapák

Marek Ťapák

foto: TASR

Televízna časť RTVS má nového programového riaditeľa. Stal sa ním Marek Ťapák, ktorý na tejto pozícii vystrieda od 1. júna Tibora Búzu. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

„Marek Ťapák prichádza do RTVS ako skúsený kultúrny a mediálny profesionál s výborným prehľadom o slovenskej a európskej kultúre a s praktickými skúsenosťami z televíznej, filmovej a divadelnej tvorby mnohých druhov a žánrov. Jeho doterajší životný príbeh je dostatočnou zárukou toho, že pôvodná slovenská tvorba bude v RTVS aj naďalej absolútnou prioritou,“ vyzdvihol personálne posilnenie manažmentu RTVS riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník.

Reportérov na RTVS bude od leta pripravovať osem redaktorov

Marek Ťapák začal svoju divadelnú hereckú kariéru na Novej scéne, kde sa stal v roku 1996 jej umeleckým šéfom, o dva roky neskôr riaditeľom a na tomto poste zotrval do roku 2001. Následne ďalší rok pôsobil ako umelecký šéf SĽUK-u. Od roku 2003 robil agentážne divadlo, s ním pripravil inscenácie ako Dokonalá svadba, Šiesti v pyžame, Piť alebo byť fit a divadelnú verziu Tanec medzi črepinami. Okrem divadelných má na konte i množstvo filmových úloh, v tejto oblasti sa predstavil taktiež aj ako autor a režisér.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky