Jednou vetou

NR SR: Kollár otvoril siedmu schôdzu. Šofranko zložila poslanecký sľub

Pohľad do rokovacej sály NR SR, 2. 4. 2020, ilustračné

foto: K NR SR

Volebná líderka kandidátky hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Mária Šofranko získala v parlamentných voľbách z 29. februára 95 683 hlasov voličov

Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) otvoril siedmu schôdzu parlamentu. V pléne sa prezentovalo 116 poslancov, takže je uznášaniaschopné.

Po ťažkostiach je konečne fit

V úvode zložila volebná líderka kandidátky hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Mária Šofranko poslanecký sľub.

FOTO: Ľudia doma nestrácajú fantáziu. Toto robí s nami karanténa

Šofranko získala v parlamentných voľbách z 29. februára 95 683 hlasov voličov. Doteraz sa však svojho mandátu nemohla ujať v dôsledku dlhodobých zdravotných problémov.

Kollár tiež poslancom ozrejmil, že finišujú s prípravou kalendáru parlamentných schôdzí. Najbližšie tri by sa mali konať 5. júna, 6. júla a následne v septembri.

Poslankyňa parlamentu za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Mária Šofranko, Bratislava, 12. máj 2020. | Foto: SITA/Branislav Bibel

Raši a Eštok neuspeli s návrhmi

Poslanci parlamentu budú na schôdzi rozhodovať aj o tom, či prerokujú v skrátenom legislatívnom konaní novelu zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov, ktorej cieľom je zefektívniť výberové konanie na obsadenie funkcie profesionálneho vojaka. V tejto súvislosti neuspel opozičný poslanec Matúš Šutaj-Eštok (Smer-SD) s procedurálnym návrhom, ktorého cieľom bolo stiahnutie tohto bodu programu z rokovania pléna.

Richard Raši (Smer-SD) zasa neuspel s požiadavkou, aby členovia zákonodarného orgánu nerokovali o návrhu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve.

Blanár chce výsledky Veľkonočnej karantény

Poslanec NR SR Juraj Blanár (Smer-SD) nepochodil s ďalšími dvoma procedurálnymi návrhmi. Prvým žiadal v mene celého poslaneckého klubu opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) vládu, aby do parlamentu predložila správu o vyhodnotení dôsledkov prijatých opatrení proti ochoreniu Covid-19 počas veľkonočných sviatkov. Taktiež požadoval od vlády, aby do budúcej schôdze pléna predložila informáciu, v akom štádiu vykonával Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) počas sviatkov sledovanie občanov prostredníctvom mobilných dát.

V UTOROK POPOLUDNÍ PREDSEDA PARLAMENTU BORIS KOLLÁR OTVORIL 7. PARLAMENTNÚ SCHÔDZU📌V úvode schôdze zložila sľub…

Uverejnil používateľ Národná rada Slovenskej republiky Utorok 12. mája 2020

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky