Jednou vetou

NR SR: Poslanci debatujú o limitoch na členov strán, zrejme rozhodnú až v októbri

Budova NRSR

foto: TASR

Poslanci Národnej rady SR pokračujú v rokovaní o novele zákona o politických stranách, ktorá má priniesť viaceré novinky pre fungovanie strán. Otvorili ňou ôsmy rokovací deň 34. schôdze parlamentu.

Novela má napríklad zaviesť limity na počet členov, upraviť financovanie strán, ale aj zakázať používanie mena lídra v názve strany, či zabrániť znovuzakladaniu strán ľuďmi, ktorých predchádzajúcu stranu rozpustili. O návrhu zrejme parlament na aktuálnej schôdzi nerozhodne, mal by o ňom hlasovať až na októbrovej schôdzi.

ÚS SR: Reštaurovanie národných kultúrnych pamiatok neprislúcha Pamiatkovému úradu

Snemovňa má okrem tohto návrhu otvorenú aj debatu o novele zákona, ktorou sa majú zvýšiť základné platy starostov a primátorov. Poslancov čaká popoludní pravidelná Hodina otázok. Premiér Peter Pellegrini, ktorému patrí prvých 15 minút, má odpovedať na otázky o krokoch na integráciu Rómov, o výsledkoch rokovania slovenskej a českej vlády a mal by tiež zhodnotiť výjazdové rokovanie kabinetu vo Svidníku. Otázky mu položili jeho spolustraníci zo Smeru-SD.

Britský veľvyslanec v SR vo štvrtok odovzdá cenu Ľ. Feldekovi

Po Hodine otázok a interpeláciách by malo zasadať poslanecké grémium a dohodnúť sa, ako bude ďalej pokračovať schôdza. Jej program je už takmer vyčerpaný.

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie