Jednou vetou

NRSR: O uvoľnený post v RVR sa uchádzajú traja kandidáti

Národná rada Slovenskej republiky

Foto: TASR

Celkovo traja kandidáti sa uchádzajú na aktuálnej schôdzi pléna o podporu poslancov NR SR v tajnej voľbe jedného člena Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR). Miesto v Rade sa uvoľnilo potom, ako Peter Joanidis 22. marca predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi (SNS) oznámil, že sa vzdáva funkcie.


Danko sa následne obrátil na predsedov všetkých poslaneckých klubov, profesijné a občianske združenia pôsobiace v oblasti kultúry, periodickej tlače a ostatných prostriedkov verejných informácií, aby v určenej lehote predložili Výboru NR SR pre kultúru a médiá návrhy kandidátov na člena rady.

Sťažností na obsah vysielania médií bolo vlani menej ako rok predtým

Poslanec Peter Marček (nezaradený) nominoval živnostníka Dušana Budzaka. Občianske združenie Spotrebiteľská informačná agentúra navrhlo Pavla Holeštiaka (vedúci pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne) a predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová nominovala Natáliu Holinovú (slobodné povolanie). Úspešný kandidát bude členom Rady do 28. marca 2023.

Mediálny výbor skonštatoval, že všetci traja navrhovaní spĺňajú požadované náležitosti a predložené návrhy sú v súlade s kritériami uvedenými v zákone o vysielaní a retransmisii. V prípade, že nebude zvolený jeden člen z navrhovaných kandidátov, do opakovanej voľby postupujú dvaja, ktorí získajú najvyšší počet hlasov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky