Jednou vetou

O mandát v NR SR sa uchádzajú aj bratislavskí starostovia

Na snímke poslanci NR SR

foto: TASR – Jakub Kotian

Kandidátmi na budúcich zákonodarcov sú aj viacerí starostovia a vicestarostovia bratislavských mestských častí, rovnako tak predstavitelia vedenia hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Vyplýva to zo zverejnených oficiálnych kandidátnych listín politických strán a hnutí, uchádzajúcich sa o dôveru voličov v parlamentných voľbách 2020.

PRIESKUM: Kiska nepotvrdil rolu lídra opozície

Najvyššie miesto na kandidátke má spomedzi bratislavských starostov šéf samosprávy v mestskej časti Nové Mesto – Rudolf Kusý. Na kandidátke Dobrej voľby má číslo 7. S číslom 21 kandiduje za nový politický subjekt i starosta Lamača Lukáš Baňacký.

V komunálnych voľbách 2018 kandidoval Kusý ako nezávislý, Baňacký bol kandidátom pravicovej koalície (SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska).

Na kandidátke SaS má číslo 101 starostka Zuzana Aufrichtová, ktorá aj na post v samospráve kandidovala za pravicovú koalíciu.

Hnutie Sme rodina má na kandidátke dvoch vicestarostov – s číslom 11 kandiduje zástupca starostu mestskej časti Dúbravka Ľuboš Krajčír, s číslom 30 ružinovský vicestarosta Michal Gašaj. Obaja boli v komunálnych voľbách kandidátmi pravicovej koalície SaS, OĽaNO, KDH, Sme rodina, OKS, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska.

NAKA zadržala neúspešného kandidáta na prezidenta Daňa a aktivistu Vaského

Zastúpenie má aj užšie vedenie hlavného mesta SR Bratislavy, s číslom 61 kandiduje za koalíciu PS-Spolu viceprimátorka Lucia Štasselová, za koalíciu kandidovala aj v komunálnych voľbách. Zastúpenie má aj užšie vedenie hlavného mesta SR Bratislavy, s číslom 35 kandiduje za koalíciu PS-Spolu námestníčka primátora Lucia Štasselová, za koalíciu kandidovala aj v komunálnych voľbách.

Prvú desiatku kandidátov SaS uzatvára predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraja Droba, ktorý bol aj v krajských voľbách 2017 kandidátom pravice. Most-Híd dal pod číslom 8 na kandidátke dôveru podpredsedníčke BSK Alžbete Ožvaldovej (v komunálnych voľbách kandidovala za pravicovú koalíciu).

Ďalšia podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá (vo voľbách 2018 kandidátka pravicovej koalície) kandiduje za OĽaNO na 58. mieste.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky