Jednou vetou

Pellegrini: O nástupcovi po Jankovskej sme v Smere ešte nehovorili

Premiér SR Peter Pellegrini

foto: TASR/AP

O tom, kto nastúpi na post štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti (MS) SR po rezignácii Moniky Jankovskej, sa v strane Smer-SD ešte nehovorilo. Premiér SR a podpredseda Smeru Peter Pellegrini to uviedol pred stredajším rokovaním vlády.

Vláda odvolala Jankovskú z funkcie

 „Ešte sme o tom nehovorili, na rokovaní vlády len podá pán minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) návrh na jej odvolanie. Potom sa budeme musieť zamyslieť nad tým, kto ju nahradí,“ povedal Pellegrini.

VIDEO: Jasný odkaz. Pellegrini dúfa, že kroky Jankovskej budú nasledovať títo politici

Osobne nevidí problém v tom, že Jankovská chce pokračovať v kariére sudcu, a nechcel komentovať to, či Jankovskej zámer ohrozuje dôveryhodnosť justície. Odmietol sa tiež vyjadriť k podozreniam na prepojenie Jankovskej s obvineným Marianom K. Deklaroval, že je to úloha príslušných orgánov. „Jediné, čo im môžem odkázať, je: ‚Vyšetrujte, obviňujte, odsudzujte,'“ zdôraznil.

Podľa Remišovej vláda na papieri bojuje proti korupcii, ale v praxi kauzy zametá pod koberec

„Ak sa preukáže, že vykonávala nekalú činnosť, určite sa aj Súdna rada poráta s takýmito sudcami, zatiaľ však nemáme nič v ruke. A ak nemáme dôkazy, že niekto porušuje zákony, ja ho nebudem verejne popravovať,“ zdôraznil Pellegrini pred rokovaním vládneho kabinetu.

FOTO: Hrdí na svojich školáčikov. Takto im pomáhali do lavíc po prázdninách

Môže vás zaujímať

Pre kauzu Dobytkár NAKA zasahovala v Bonule