Jednou vetou

O prípadnom väzobnom stíhaní Kočnera môžu rozhodovať dva súdy

Marián Kočner

Foto: TASR

O prípadnom vzatí podnikateľa Mariana Kočnera do väzby by mal na návrh prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) rozhodovať do víkendu pravdepodobne Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, alebo nižší bratislavský súd.

aktualizované: 12:23

Keďže skutok, ktorého sa mal dopustiť Kočner sa udial ešte predtým, ako boli zriadené bývalý Špeciálny súd a súčasný ŠTS, je možné, že o veci (väzobnom stíhaní) bude na návrh prokurátora napokon rozhodovať nižší Okresný súd Bratislava 5, ktorý pojednáva kauzu zmeniek. TASR o tom vo štvrtok informovali viaceré justičné zdroje.
ÚŠP potvrdil, že podnikateľa Kočnera v stredu (20.6.) zadržali vo veci týkajúcej sa zmeniek.

Podľa neoficiálnych informácií pre TASR o návrhu na väzobné stíhanie podnikateľa Kočnera by mal prokurátor ÚŠP Ján Šanta rozhodovať pravdepodobne vo štvrtok poobede. Aj keby ŠTS alebo nižší bratislavsky súd vzal, alebo nevzal Mariana K. do väzby, s určitosťou sa jedna z procesných strán odvolá a podá sťažnosť voči rozhodnutiu súdu. O nej bude potom rozhodovať po doručení zase Najvyšší súd SR.

Rusko pred vyšetrovateľom poprel falšovanie zmeniek týkajúcich sa TV Markíza

„V súčasnosti sa realizujú úkony, preto sa nebudeme k veci vyjadrovať,“ uviedla ďalej v stredu pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala podnikateľa Kočnera „Na základe vydaného pokynu dozorovým prokurátorom bola policajtmi NAKA zadržaná osoba M. K. V súčasnosti sú s ňou vykonávané procesné úkony a o ďalšom postupe rozhodne vyšetrovateľ v zmysle Trestného poriadku,“ povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Viac informácií polícia podľa vyjadrenia v stredu v súčasnosti nemôže poskytnúť.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky