Jednou vetou

O týchto sudcoch rozhodol ústavný súd a dal súhlas na vzatie do väzby

Ilustračné foto

TASR

NAKA v stredu v skorých ranných hodinách zadržala sudcov, ktorí sa spájajú s komunikáciou Mariana K. cez aplikáciu Threema.

Ústavný súd Slovenskej republiky (ÚS SR) zverejnil mená piatich sudcov, u ktorých rozhodol dať súhlas na vzatie do väzby. Ide o sudkyňu Krajského súdu v Bratislave s dočasne pozastaveným výkonom funkcie Moniku J., sudkyňu Okresného súdu Bratislava V Zuzanu M., sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Denisu C. a sudcov Krajského súdu v Bratislave Eugena P. a Richarda M. Informovala o tom hovorkyňa predsedu ÚS SR Martina Ferencová.

Veľká razia NAKA: Polícia zobrala Jankovskú a ďalších sudcov z Kočnerovej Threemy

O vzatí do väzby pre týchto piatich sudcov bude v krátkej dobe rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. „Ústavný súd nerozhodoval o vzatí, či nevzatí sudcov do väzby, ale len o súhlase na vzatie do väzby, o ktorej bude rozhodovať Špecializovaný trestný súd, respektíve sudca pre prípravné konanie tohto súdu,“ uviedol Fiačan.

Súhlas so vzatím do väzby ústavný súd nedal pri ôsmich z 13 sudcov. Katarína B., Dávid L., Ľuboš S., Andrea H., Angela B., Gabriela B., Dušan S. a Jarmila U. sú tak aj naďalej trestne stíhaní na slobode.

NAKA v stredu v skorých ranných hodinách zadržala sudcov, ktorí sa spájajú s komunikáciou Mariana K. cez aplikáciu Threema. Následne bola podaná žiadosť generálneho prokurátora o súhlas na vzatie do väzby na Ústavný súd SR.

Predseda ústavného súdu Ivan Fiačan zvolal neverejné zasadnutie pléna so začiatkom o 9:00, kde bolo 13 sudcom umožnené vyjadriť sa. Medzi zadržanými je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J., sudkyne Denisa C., Zuzana M. či Miriam R.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky