Jednou vetou

O zaslanie hlasovacieho preukazu poštou sa dá už len tento pondelok

Ilustračné foto

TASR

Ministerstvo vnútra (MV) SR upozorňuje občanov, ktorí chcú dať hlas svojmu kandidátovi v prezidentských voľbách, že pondelok je posledný deň na požiadanie o zaslanie hlasovacieho preukazu poštou. Ako dodal rezort vnútra, osobne si je možné hlasovací preukaz vyzdvihnúť posledný pracovný deň pred volebným dňom. TASR o tom informoval hovorca MV SR Petar Lazarov.

O post prezidenta SR sa uchádza 14 kandidátov. Rezort vnútra upozorňuje, že od 2. marca platí zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky, od 14. marca je zákaz vedenia volebnej kampane. Od tohto dňa od 7.00 h platí aj zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch, rovnako je aj koniec lehoty na vzdanie sa kandidatúry na prezidenta.

Kiska vetoval zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami

Pred prípadným druhým kolom platí od 23. marca zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky. Od 28. marca je to zákaz vedenia volebnej kampane, ale aj od 7.00 h zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

Kiska si nemyslí,že rok od vraždy Kuciaka sa situácia veľmi zlepšila

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Robert Mistrík, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší