Jednou vetou

Obavy z dátumu? Pre Deň narcisov je naopak piatok 13-teho lepším dňom

Deň narcisov 2018

foto: www.lpr.sk

Hoci je piatok 13-teho opradený poverami alebo obavami o nešťastnom dni, prípadne niektorí z neho môžu mať z neho až fóbie, na všetkých to neplatí. Naopak, ako urobiť tento deň lepším sa postarala Liga proti rakovine, ktorá zorganizovala už 22. ročník známej zbierky - Deň narcisov. Vhodením svojho dobrovoľného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov v uliciach miest a obcí Slovenska zároveň podporíte projekty a aktivity, ktoré realizuje Liga proti rakovine na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na Slovensku. Zapojili ste sa tiež?

Za 21 rokov existencie najväčšej celoslovenskej finančnej zbierky na Slovensku Liga proti rakovine mohla aj vďaka podpore verejnosti pomôcť tisíckam jednotlivcov, stovkám rodín, či desiatkam zdravotníckych zariadení, nemocníc, ako aj výskumným pracoviskám a občianskym združeniam. Liga proti rakovine od svojho vzniku prostredníctvom vlastných projektov skvalitňuje a zlepšuje život onkologických pacientov počas liečby a pomáha im jednoduchšie sa zaradiť do bežného života po ukončení liečby. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti.

Takto sa zapojili naši najvyšší

„Napriek tomu, že je piatok trinásteho a hovorí sa, že je to nešťastný deň, ja verím, že to bude šťastný a úspešný deň,“ povedal Kiska. „Pre mňa je Deň narcisov nielen dňom, kedy sa vyzbiera veľké množstvo finančných prostriedkov, ktoré môžu pomôcť v prevencii, pri liečbe či pri psychologickej pomoci, ale je aj dňom, kedy všetkým chorým na Slovensku ukážeme, že na nich myslíme, držíme im palce a nie sú v tom sami,“ zdôraznil prezident pri stretnutí s dobrovoľníkmi v Poprade.

Andrej Kiska pri stretnutí s dobrovoľníkmi v Poprade 13. 4. 2018

Šéf parlamentu Andrej Danko na sociálnej sieti vyjadril tiež podporu tejto myšlienke, či sa aj stretol s dobrovoľníkmi neuviedol. K fotografii, ktorú zverejnil pridal odkaz: „Pomáhať ľudom v núdzi by sme mali stále, o to viac som vďačný za túto iniciatívu.“


„Podporiť boj proti rakovine je pre mňa samozrejmosť. Zákernosť tejto choroby poznám z blízkeho okolia. Ďakujem za narcis a držím všetkým pacientom aj ich príbuzným palce, aby sa im podarilo tento nerovný súboj vyhrať,“ uviedol dnes predseda vlády Peter Pellegrini.

Peter Pellegrini a dobrovoľníci Ligy proti rakovine na úrade vlády 13. 4. 2018

Zbierka po celej krajine

Skupiny dobrovoľníkov po celom Slovensku v piatok 13-teho realizujú zbierku Deň narcisov a nevynechali ani zdravotnícke zariadenia. Okrem iných sa cez deň zastavili napríklad aj v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

DEŇ NARCISOV v NÚSCH, a.s. ? ❤️

Posted by Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s. on 13. apríl 2018

 

22. ročník finančnej zbierky Deň narcisov môžete podporiť nasledovne:

  • vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov po celom Slovensku – 13. apríla 2018
  • zaslaním SMS na číslo 848 v hodnote 3 Eurá v sieti všetkých mobilných operátorov (Telekom, O2, Orange, Štvorka) v termíne od 3.4. do 20.4.2018
  • zaslaním ľubovoľnej sumy priamo na účet zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 v termíne od 3.4. do 20.4.2018
  • online platbou cez darcovský portál na odkaze https://lpr.darujme.sk/2251/
  • zakúpením „virtuálneho“ narcisu prostredníctvom www.zlavadna.sk – od 13.4. do 20.4.2018

Viac informácií získate aj na tomto odkaze: Deň narcisov 2018

Podarilo sa aj Vám zmeniť piatok 13-teho na lepší deň? Veríme, že ste sa tiež zapojili a podporili Deň narcisov.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky