Jednou vetou

Obrnené vozidlo 8×8 otestovali v extrémnych podmienkach vo Fínsku

Peter Gajdoš

zdroj: TASR

Vojskové skúšky prototypu obrneného vozidla 8x8 stále prebiehajú a doposiaľ ukončené neboli. Na začiatku tohto roka testovali vozidlo príslušníci fínskej armády v náročných podmienkach vo Fínsku. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

„Skúšky v extrémnych klimatických podmienkach vo Fínsku boli vykonané v mesiacoch január – február a boli realizované príslušníkmi fínskych ozbrojených síl. Výsledky skúšok spracováva fínska strana a MO SR v súčasnosti nemá k dispozícií oficiálny záver. Na základe rokovania spoločného riadiaceho výboru projektu BOV 8×8 v mesiaci február neboli zistené žiadne závažné nedostatky,“ povedala Capáková pre TASR.

Vláda SR 15. novembra minulého roka súhlasila s obstaraním maximálne 81 kusov bojových obrnených vozidiel (BOV) 8×8 a 404 kusov vozidiel 4×4 pre potreby Ozbrojených síl SR. Slovenská armáda by mala vozidlá 8×8 postupne získať v rokoch 2018 až 2024. Približne 70 percent vozidla by mala tvoriť slovenská účasť a náklady neprevýšia štyri milióny eur s DPH za jedno vozidlo.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky