Jednou vetou

Obvinili konateľa firmy KTAG, cez ktorú si Kiska platil prezidentskú kampaň

Prezident SR Andrej Kiska

Foto: TASR

Vznesenie obvinenia z daňového trestného činu v súvislosti s činnosťou firmy KTAG potvrdila polícia. Obvinenie sa má podľa medializovaných informácií týkať uplatnenia neoprávnenej vratky DPH, týkajúcej sa peňazí na kampaň prezidenta SR Andreja Kisku.

aktualizované: 18:42

 „Dňa 13. februára 2019 vyšetrovateľ finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil jednu osobu z daňového trestného činu,“ uviedli z komunikačného oddelenia Prezídia Policajného zboru (PPZ). „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ doplnili.

Miro Jaroš uvádza klip Čím chceš byť, účinkuje v ňom aj prezident Andrej Kiska

 Policajti pripomenuli tiež, že 9. júla 2018 prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove v zmysle Trestného poriadku „vydal záväzný pokyn vyšetrovateľke vo veci daňového podvodu vydať uznesenie o začatí trestného stíhania a následne vydať uznesenie o spojení veci s trestnou vecou zločinu daňového podvodu, začatého dňa 10. januára 2018 uznesením vyšetrovateľa“.

Podľa Denníka N má byť obvineným bývalý konateľ spoločnosti KTAG Eduard K. Obvinenie sa má týkať uplatnenia neoprávnenej vratky DPH vo výške 146.000 eur. KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. Daňový úrad to však neuznal.

Prezident sa chce k celej záležitosti vyjadriť vo štvrtok (21. 2.). Na sociálnej sieti zatiaľ uviedol vetu: „Vydierať a zastrašiť sa nenechám.“

Môže vás zaujímať

Video poukazuje na Kiskove klamstvo