Jednou vetou

Obžalovaný Marian K. stiahol žiadosť o prepustenie z väzby,potvrdil jeho obhajca

Marián K

foto: TASR - Dušan Hein

Obžalovaný podnikateľ Marian K. stiahol v piatok žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Upozornil na to Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), potvrdil to jeho obhajca Marek Para.

Nič nebude. Kiska mal dostať v Česku najvyššie štátne vyznamenanie

„Špecializovaný trestný súd zatiaľ nemá oficiálnu vedomosť o späťvzatí žiadosti o prepustenie z väzby,“ reagovala jeho hovorkyňa Katarína Kudjáková.

Ani Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nedisponuje oficiálnou informáciou o späťvzatí žiadosti, doplnila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku mal o žiadosti rozhodovať v utorok 25. júna o 9.00 h na neverejnom zasadnutí.

Marian K. je väzobne stíhaný v kauze takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. O prepustenie z väzby už niekoľkokrát neúspešne žiadal. Prvé hlavné pojednávanie v kauze zmeniek malo byť 20. júna, ale preložili ho na 22. júla.

FOTO: To je ale drzosť! Danko si kvôli tomuto koleduje o poriadny prúser v koalícii

Na Mariana K. a Pavla R. podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky