Jednou vetou

Oceňovanie Roma Spirit 2018 zaznamenalo rekordný počet nominácií

Ilustračné foto

foto: TASR

Desiaty ročník oceňovania Roma Spirit 2018 zaznamenal rekordných 313 prijatých nominácií. Prípravný výbor zo všetkých prijatých nominácií vybral tri v každej zo siedmich kategórií. Informovala o tom Stanislava Murínová z Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC).

Organizátori vnímajú rekordný počet nominácií ako dôkaz reálnych riešení zlepšujúcich život jednotlivcom i komunite a ako príklady úspešného spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku. „313-krát ďakujeme všetkým, ktorí zaslali nomináciu. Tešíme sa, že skvelých príkladov z praxe pribúda. Každým rokom je pre nás namáhavejšie vybrať finalistov,“ vyhlásila riaditeľka ACEC a organizátorka Roma Spirit Magdaléna Rothová. „Gratulujeme finalistom! Sme presvedčení, že oni všetci sú vďaka svojej výnimočnosti víťazmi,“ dodala.

Poslanci schválili program, Danko čelí pokusu o odvolanie z funkcie

Laureátov 10. ročníka ocenia v nedeľu (25.11.) počas slávnostného galavečera. Oceňuje sa v siedmich kategóriách: Mimovládna organizácia, Obec a mesto, Spoločnosť a zamestnávateľ, Médiá, Kultúra, Osobnosť a Čin roka. Laureátov bude vyberať medzinárodná Odborná porota a Porota čin roka v deň galavečera. Záznam z odovzdávania ocenení uvedie RTVS tradične pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv.

Vyhlasovateľmi Roma Spirit 2018 sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Rozhlas a televízia Slovenska a Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky