Jednou vetou

Od Gašpara má odísť šéf kvôli sporným kontaktom

Jaroslav Málik, Robert Kaliňák a Tibor Gašpar
Zľava: Jaroslav Málik, Robert Kaliňák a Tibor Gašpar počas brífingu polície.

Foto: TASR

Polícia prichádza o svojho prvého viceprezidenta. Jaroslav Málik sa rozhodol uprednostniť lukratívny flek policajného pridelenca v zahraničí. Jeho bezmála ročné pôsobenie na prezídiu však vyvoláva mnohé otázniky.

Málik má za sebou roky strávené v kriminálnom spravodajstve.  Viedol tajný Odbor zvláštnych operatívnych funkcií , neskôr premenovaný na Odbor špecializovaných služieb.

Do funkcie prvého policajného viceprezidenta nastúpil vlani v júni ako nominant SNS, no podľa viacerých zdrojov panovalo medzi ním aj šéfom Tiborom Gašparom veľké napätie.

Málikovým nadriadeným sa podľa informácií Hlavné.sk nemali páčiť jeho blízke kontakty s viacerými predstaviteľmi opozície. Nehovoriac o tom, že v septembri 2016 sa „len tak náhodou“ objavil v teplákoch na mieste nehody bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica.

Málikov koniec odmietli komentovať

Presné dôvody Málikovho konca na poste prvého policajného viceprezidenta odmietlo ministerstvo vnútra komentovať  s tým, že „nikdy nerieši personálne otázky prostredníctvom médií,“ a podobne sme pochodili aj na prezídiu. Na tlačovom oddelení informácie nevyvrátili ani nekomentovali.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že by mal Málik zamieriť do Moskvy, kde by sa mal stať policajným pridelencom v Rusku. Má dokonale ovládať jazyk a disponovať viacerými užitočnými kontaktmi.

Na pozícii nahradí Františka Poslucha, s ktorým v minulosti v utajení spolupracoval napríklad na prípadoch bossa žilinského podsvetia Františka Salingera.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky