Jednou vetou

Od posilnenia prímestských vlakov si veľa sľubujeme, tvrdí Ivo Nesrovnal

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Foto: TASR – Jakub Kotian

Nové vlakové spojenia medzi Bratislavou a Trnavou i Bratislavou a Sencom umožnia cestujúcim príjemnejšie a rýchlejšie sa dostať do cieľa a zároveň odľahčia bratislavské cesty. Je o tom presvedčený primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. "Najlepšou motiváciou využívať takýto vlak je vyskúšať ho, dostať sa s ním za necelých 20 minút zo Senca do bratislavského Nového Mesta a počas plynulej jazdy vidieť z okna kolóny áut na diaľnici a vstupe do Bratislavy," pridal svoju osobnú skúsenosť v diskusii Hlavné mesto spravodajskej televízie Tablet.TV.

„Toto je reálny výsledok našich rokovaní s vládou a prijatých opatrení zo zasadnutia kabinetu, ktorý sa v decembri 2017 venoval potrebám Bratislavy,“ upozornil. Za dôležité považuje nielen pridanie nových 56 vlakových spojení, ktoré možno využívať v rámci integrovanej dopravy, ale aj zapojenie tratí na území samotného mesta. „Bude sa jazdiť aj medzi stanicami v Petržalke a Novom Meste, po šiestich rokoch bude vlak premávať cez Prístavný most,“ pripomenul.

Čítajte viac: Boj proti hazardu nevzdávame

„Priznal, že od nových vlakových možností si mesto i on sám veľa sľubuje. „Celodenný 30-minútový interval spojov je výraznou pomocou, v celkovej kapacite pridaných spojov ide o 17.000 miest pre cestujúcich,“ uviedol. Pripomenul, že mesto zareagovalo na pridanie vlakových spojov aj zmenami v premávke MHD. „Prispôsobili sme ich linky grafikonu vlakov, aby cestujúci mali možnosť plynule prestúpiť na MHD, a, naopak, z MHD plynule prestupovať na vlak,“ uviedol.

V diskusii Tablet.TV hovoril aj o posilnení bezpečnostných opatrení po tragickej udalosti, ktorá sa stala na Obchodnej ulici koncom mája. „Spolu s ministerstvom vnútra, policajným prezídiom štátnou i mestskou políciou sme sa dohodli na opatreniach, ktoré prinesú viac policajtov v uliciach, zvýšenie dohľadu a prevencie,“ uviedol. S predstaviteľmi polície budú situáciu vyhodnocovať i prostredníctvom operatívnych stretnutí. „Naše úsilie jednoznačne smeruje k tomu, aby Bratislava zostala bezpečným a tolerantným mestom,“ zdôraznil.

Prečítajte si tiež: Svoje rozhodnutie ohľadom kandidatúry oznámim včas, tvrdí Nesrovnal

Poukázal zároveň, že ohavný čin, ktorý sa koncom mája stal, patrí medzi zriedkavé udalosti. „Policajné štatistiky hovoria o znižovaní počtu trestných činov na území Bratislavy, to, čo sa stalo je viac-menej výnimočné a otvára aj širšiu diskusiu o tom, aké prostredie formovalo páchateľa, ktorý sa brutálneho útoku dopustil,“ skonštatoval. Zdôraznil i význam, ktorý mesto prikladá téme bezpečnosti v rámci svojich kompetencií. „Zjednotili sme kamerový systém na území mesta, modernizujeme materiálno-technické vybavenie mestskej polície, zvyšujme finančný príspevok na prevádzku, ale aj ohodnotenie príslušníkov mestskej polície,“ dodal.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky