Jednou vetou

Odišiel pre škandál Vietnamca a teraz strážil rovno Macrona

Bývalý šéf ochrankárov Peter Krajčírovič, ktorý musel odísť pre škandál s únosom Vietnamca

autorská koláž hlavne.sk, jxp, TA3

To je ale drzosť, neuveríte, kto chránil Macrona! Slovensko pred pár dňami navštívil francúzsky prezident a v pätách mu bol celý deň bývalý šéf ochrankárov Krajčírovič. Ten musel pred pár mesiacmi z úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií odísť pre škandál s únosom Vietnamca. Dôvod, prečo sa celý deň pohyboval v okolí Macrona je viac než prekvapujúci.

Chcete dostávať od nás pravidelne novinky? Prihláste sa na bezplatný Newsletter a tie najlepšie články za posledný týždeň budú chodiť priamo na Váš e-mail

Koncom októbra navštívil Slovensko francúzsky prezident Emmanuel Macron. Absolvoval stretnutie na najvyššej úrovni s prezidentom Andrejom Kiskom, rokovanie s premiérom Petrom Pellegrinim. Na prechádzke centrom Bratislavy ho sprevádzal primátor Ivo Nesrovnal aj bratislavský župan Juraj Droba.

Počas návštevy významných štátnikov a politikov je im štandardne pridelená policajná ochrana. Bol to aj tento prípad, avšak tentoraz o niečo prekvapujúci. Macrona strážil bývalý šéf ochrankárov Peter Krajčírovič. Jeho meno sa začalo neslávne skloňovať najmä v lete, keď prepukol škandál s únosom Vietnamca spred vládneho hotela Bôrik.

Tento muž vraj vie o únose Vietnamca všetko. Susedia nevedia, kde sa skrýva

Krajčírovič, bol ešte v lete podľa ministerky Sakovej postavený mimo službu, krátko na to sa v mediách prevalilo, že čerpal dovolenku. Dnes je medzi ochrankármi späť a zastáva už len pozíciu riaditeľa odboru osobnej a technickej ochrany. Prečo práve kontroverzný Krajčírovič strážil Macrona sme sa opýtali priamo na Ministerstve vnútra Slovenskej Republiky.

FOTO: Francúzsky prezident Macron v Bratislave. Takýto mal nabitý program

„Pán Krajčírovič sa podieľal na bezpečnostných opatreniach počas návštevy prezidenta FR ako policajt ÚOÚČ a DM MV SR. Počas takýchto bezpečnostných akcií sú štandardne nasadzovaní takmer všetci policajti ÚOÚČ a DM MV SR bez rozdielu hodnosti a funkcie“ odpovedala za Ministerstvo vnútra hovorkyňa Petra Friese. Potvrdila tiež, že Krajčírovič počas návštevy prezidenta zastával funkciu Macronovej osobnej ochrany: Pán Krajčírovič plnil úlohy na úseku osobnej ochrany p. Macrona. O jeho nasadení rozhodol jeho nadriadený. Zo svojej pozície participuje na všetkých dôležitejších bezpečnostných akciách vykonávaných ÚOÚČ a DM MV SR“ doplnila Friese. Podľa kuloárnych informácií mal mať práve Krajčírovič zálusk na túto službu, aby sa údajne osobne stretol a mohol odfotografovať v zákulisí s prezidentom Macronom počas jeho návštevy na Slovensku.

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Počas návštevy boli riešené témy ohľadom budúcnosti formovania Európy, ako aj spolupráci Slovenska a Francúzska. „Ste presvedčenými Európanmi a veríte európskym myšlienkam. Meňte budúcnosť Európy. Je to na vás, na každom jednom členskom štáte. Využite každú jednu príležitosť, aby ste sa zúčastňovali európskeho dialógu.“ odkázal Macron Slovensku. Pellegrini verí, že sa Macronovi podarí znova prísť na Slovensko už čoskoro, na jar 2019.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

 

 

 

 

KULEHA: Poplach na letisku kvôli Macronovmu prekvapeniu

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky