Jednou vetou

Školácka chyba a dostali ho! Odsúdeného podnikateľa Šajgala zatkli policajti

Igor Šajgal

TASR

Právoplatne odsúdeného breznianskeho podnikateľa Igora Šajgala, ktorý figuroval v kauze vraždy Jána Kubašiaka z Polomky, v pondelok zatkli v okrese Rimavská Sobota. Na sociálnej sieti o tom informovala polícia.

aktualizované: 13:14

„Dnes v doobedňajších hodinách prišiel na obvodné oddelenie v okrese Rimavská Sobota, kde sa predstavil ako „Hazucha“ a žiadal vydať potvrdenie o strate dokladov,“ uviedla polícia s tým, že viac informácií pripravuje.

Šajgal bol v policajnom pátraní od novembra 2015, kedy nenastúpil do väzenia. Odvolací súd Šajgalovi ešte 29. októbra 2015 potvrdil za zločiny lúpeže, ktorú si mal objednať, a vydierania rodiny Kubašiakovcov osem rokov väzenia so stredným stupňom stráženia. Potrestal ho aj peňažným trestom vo výške 35.000 eur. Ak by ho nezaplatil, uložil mu náhradný trest – 12-mesačné väzenie.

Roháča v kauze mafiánskych vrážd odsúdili na doživotie

Rozhodnutím, ktoré koncom októbra 2015 padlo na Krajskom súde v Banskej Bystrici, sa po deviatich rokoch od brutálnej vraždy Kubašiaka definitívne skončila celá kauza „Polomka“.

Hoci Šajgal bol okrem pokračujúceho zločinu vydierania rodiny Kubašiakovcov obžalovaný pôvodne z objednávateľstva úkladnej vraždy Kubašiaka, vzhľadom na dôkaznú situáciu ešte pred senátom okresného súdu prokurátor požiadal o zmenu právnej kvalifikácie skutku na zločin lúpeže formou objednávateľstva.

Proces v kauze bývalého viceprimátora Košíc Eugena Č. je zrušený

Šajgala z neho usvedčoval odsúdený banskobystrický expolicajt Róbert Petluš, ktorého súd v roku 2008 uznal vinným z vykonania úkladnej vraždy Kubašiaka a odsúdil na 25 rokov väzenia.

Brezniansky podnikateľ na odvolací súd neprišiel, zastupovali ho iba jeho traja obhajcovia. Keby prišiel na súd, eskorta by ho odviedla rovno zo súdnej siene do väzenia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky