Jednou vetou

Okresná volebná komisia Košice riešila zatiaľ drobné incidenty

Ilustračné foto

TASR

Menšími incidentmi sa počas sobotňajších komunálnych volieb zaoberala okresná volebná komisia Košice. Ako povedal jej predseda Branislav Kocper, išlo napríklad o prieskum študentov či spisovanie petícií v tesnej blízkosti volebných miestností, ale aj zvýšený počet pozorovateľov vo volebnej miestnosti.

„V mestských častiach Sever a Ťahanovce sme zaznamenali vysokoškolských študentov, ktorí si robili akoby voľby pred voľbami. Priamo pred volebnými miestnosťami dávali voličom krúžkovať mená kandidátov,“ vysvetlil s tým, že cieľom malo byť zistenie, či by voľby dopadli rovnako, ak by boli mená kandidátov na hlasovacom lístku zoradené náhodne a nie podľa abecedy, ako je to v súčasnosti.

Bárány: Krátke prerušenie volieb na Luníku IX neoddiali výsledky

Podľa jeho slov sa v blízkosti volebných miestností spisovala aj petícia týkajúca sa zastropovanie dôchodkového veku. „Riešili sme aj drobné problémy s pozorovateľmi, keď sa ich do miestností nahrnulo priveľa,“ dodal.

Ako spresnil, uvedené situácie boli vyriešené napomenutím a rozpustením skupín ľudí, ktoré by mohli narušiť pokojný priebeh volieb. Podľa neho v niektorých prípadoch vypomohli aj príslušníci Policajného zboru.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky