Jednou vetou

OĽaNO chce pre únos Vietnamca mimoriadny brannobezpečnostný výbor

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová

Foto: TASR

Hnutie OĽaNO žiada premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby v kauze únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha vyvodil dôsledky. Chce tiež zvolať mimoriadny parlamentný brannobezpečnostný výbor.

Remišovej chatu úrad neskontroluje. Hrozí jej trest vyše 3-tisíc eur

„Nemecká polícia už nemá pochybnosti o tom, že pri únose Vietnamca Trinh Xuan Thanha bolo použité aj slovenské vládne lietadlo. A že krátke stretnutie vietnamskej delegácie s ministrom vnútra Kaliňákom bolo iba divadlom na zakrytie únosu,“ uviedla šéfka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová.

Podľa Remišovej sú dve možnosti únosu. „Buď o tom slovenská strana vedela, a v tom prípade ministerstvo vnútra a vládna koalícia klame svojich vlastných občanov. A ak vládna koalícia o zneužití Slovenskej republiky na únos nevedela, je trestuhodné, že sa nechala dobehnúť a zneužiť tajnou službou rozvojovej krajiny.“

Nemci v tom majú jasno: Uneseného Vietnamca odviezli zo Schengenu slovenským strojom

Zneužívanie slovenského vládneho hotela a vládneho lietadla na operácie cudzej tajnej služby podľa OĽaNO hrubo porušuje suverenitu Slovenska. „Mali by si to uvedomiť v Smere, pod ktorý spadá rezort vnútra, ako aj v SNS, ktorej nominant kontroluje SIS. Obe inštitúcie neospravedlniteľne zlyhali,“ vyjadrila sa Remišová.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela