Jednou vetou

OĽaNO-NOVA očakáva od novej ministerky, že zlepší krízový stav školstva

OĽaNO-NOVA

Foto: TASR

Martina Lubyová podľa opozičného hnutia OĽaNO-NOVA nemusí byť zlou ministerkou školstva. Čakali však niekoho, kto sa intenzívne venoval skôr školstvu.

„Hneď na začiatku jej však odporúčame, aby sa nenechala riadiť pánom Dankom ako jej predchodca, pretože to opäť nedopadne dobre,“ uviedlo hnutie na margo oznámenia mena novej ministerky školstva. OĽaNO-NOVA je taktiež presvedčené, že rezort mal byť odňatý strane SNS a mali by odísť ľudia, ktorí sú za chaos v rezorte školstva a škandál s eurofondmi na vedu a výskum zodpovední.

„V každom prípade sa tešíme na spoluprácu a očakávame, že sa novej ministerke podarí zlepšiť krízový stav nášho školstva. Osobitne zdôrazňujeme rýchle riešenie eurofondového škandálu a pokračovanie v reforme Učiace sa Slovensko,“ dodalo.

Predseda SNS Andrej Danko dnes potvrdil, že novou ministerkou školstva sa stane Martina Lubyová zo Slovenskej akadémie vied. Na tomto poste vystrieda Petra Plavčana, ktorý po kritike pre rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie abdikoval koncom augusta na svoju funkciu. Lubyová je členkou predsedníctva Slovenskej akadémie vied (SAV).

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky