OĽaNO: Odchod Krajmera z funkcie nezabezpečí očistu NAKA

Igor Matovič zo strany OĽaNO.

Foto: TASR

Odchod Róberta Krajmera z postu riaditeľa Národnej protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nezabezpečí očistu NAKA od niektorých skorumpovaných policajtov, myslí si opozičné hnutie OĽaNO.

Krajmer sa podľa Igora Matoviča „nikdy nemal stať policajtom, nieto ešte šéfom kľúčovej Protikorupčnej jednoty NAKA“. OĽaNO bude sledovať, „ako sa minister vnútra Tomáš Drucker vyrovná s informáciami o Krajmerovej manželke a jej rôznych prepojeniach“.

Krajmer požiadal o uvoľnenie z funkcie, urobil tak „po dôkladnom zvážení a vzhľadom na neprimeraný nátlak na jeho rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vníma ako nedôvodný a politizujúci“. Uviedol to v spoločnom stanovisku Ministerstva vnútra SR a Prezídia Policajného zboru.

Krajmer požiadal o uvoľnenie z funkcie

Krajmer sa objavil na mieste činu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, upozornilo na to aj OĽaNO, podľa hnutia tam nemal čo robiť.

Drucker neskôr vysvetlil, že na miesto činu Krajmera poslal šéf NAKA Hraško, „lebo v čase po niekoľkých hodinách od nahlásenia vraždy vedeli policajti z médií, o koho ide a na akom článku zhruba Ján Kuciak pracoval“. V médiách sa v súvislosti s Krajmerom objavili aj informácie o rôznych prepojeniach.

Môže vás zaujímať

Školský zákon zakazuje diskrimináciu a obzvlášť segregáciu,tvrdí rezort školstva