Jednou vetou

OĽaNO požiadalo o registráciu ôsmich označení, premenovať sa, ale nechystá

Igor Matovič, líder OĽaNO

Foto: TASR

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) požiadalo na Úrade priemyselného vlastníctva SR o zaregistrovanie ôsmich označení, sedem slovných, jedno logo. Pri slovných ide o označenia "Kresťansko sociálne hnutie", "OĽANO", "Lepšie Slovensko", "Za Slovensko", "Kde budeme radi žiť", "Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti", "Za lepšie Slovensko". TASR to potvrdilo hnutie OĽaNO a Úrad priemyselného vlastníctva SR.

Líder OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že hnutie neplánuje premenovať. „Nechystáme sa premenovať na ‚Kresťansko sociálne hnutie‘, keďže sme prístavom pre umiernených liberálov aj konzervatívcov. Tento názov sme si zaregistrovali ‚do foroty‘, aby sme ho použili v prípade, že sa rozhodneme vytvoriť platformu pre našich kresťanov,“ uviedol predseda Matovič.

Prezidentskí kandidáti o Kiskovom mlčaní: Mal sa dištancovať a ospravedlniť

Úrad priemyselného vlastníctva SR potvrdil, že OĽaNO 23. mája 2018 požiadalo o zápis ôsmich označení do registra ochranných známok. „Momentálne sú prihlášky vo fáze formálneho a vecného prieskumu, ktorý môže u každej jednej z nich trvať rôzne dlho, v závislosti od prípadných zistených, či už formálnych alebo vecných nedostatkov,“ uviedla riaditeľka kancelárie predsedu úradu Erika Kundratová.

Pokiaľ bude výsledok prieskumu kladný, označenia zverejnia vo vestníku úradu. „A ak žiadna tretia osoba nepodá námietky proti zápisu do registra, označenia sa po troch mesiacoch od márneho uplynutia námietkovej lehoty zaregistrujú,“ doplnil Kundratová.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky