Jednou vetou

OĽaNO vidí troch dobrých kandidátov na prezidenta, vyzýva ich k zodpovednosti

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič

Foto: Michal Psota

Opozičné hnutie OĽaNO je presvedčené, že ktokoľvek z trojice Zuzana Čaputová, Robert Mistrík a František Mikloško by bol dobrým prezidentom. Od spomenutých kandidátov však žiada, aby svoju kandidatúru zvážili, ak by hrozilo, že sa do druhého kola dostanú kandidáti nereprezentujúci hodnoty demokratickej opozície. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedli líder OĽaNO Igor Matovič a poslanec hnutia v NR SR Ján Budaj.

Najtransparentnejšiu kampaň má podľa TIS Čaputová, najmenej Švec

Matovič deklaroval, že OĽaNO nebude svojim voličom prikazovať, koho majú voliť. Pripomenul, že hnutie urobilo všetko preto, aby opoziční voliči mali jedného silného kandidáta v prvom kole. V tejto chvíli rešpektuje, že medzi kandidátmi zatiaľ neprišlo k rozhodnutiu vzdať sa jeden v prospech druhého.

Apeloval však na nich, že na tento krok je ešte stále čas, ak bude takýto krok potrebný. „Verím, že kandidáti si uvedomujú potenciál skrytých voličov Štefana Harabina a takisto aj možnosť, že sa stále Marian Kotleba vzdá v Harabinov prospech,“ naznačil.

Mistrík kritizoval Čaputovú za antikampaň. Spustil ju aj jeho tím?

Na otázku, koho by on sám volil, priznal, že „je 50 na 50“ medzi Čaputovou a Mistríkom. „Teraz je to ich priestor, nech sa prezentujú pred voličmi,“ uviedol a deklaroval podporu OĽaNO tomu, kto sa dostane do druhého kola.

S Budajom zároveň vyzvali, aby kandidáti svojimi vyhláseniami zbytočne nerozhádali liberálov a konzervatívcov. Narážal pritom na Čaputovej slová o možnosti adopcie detí homosexuálnymi pármi. „Teraz nemáme problém so zákonmi o živote homosexuálov, teraz tu máme problém, že SR ohrozuje skupina biznispolitikov a my sa snažíme štát vrátiť tam, kde má byť, aby slúžil verejnosti a nie oligarchom,“ zdôraznil Budaj.

Môže vás zaujímať

Štatistický úrad spracuje výsledky volieb v 50 pracoviskách s takmer 1 600 ľuďmi