Jednou vetou

OĽaNO: Vládny balík opatrení pre marginalizované skupiny prišiel neskoro

Igor Matovič zo strany OĽaNO.

Foto: TASR

Hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) mieni, že vláda prišla s balíkom opatrení na posilnenie uplatnenia marginalizovaných skupín na trhu práce neskoro. Tiež jej vyčíta, že myslí "viac na cudzích" ako na Slovákov.

Pellegrini nechce pre pakt OSN o migrácii spor s NR SR, verí, že Lajčák neodíde

„Je nepredstaviteľné, aby štát myslel viac na cudzích ako na vlastných. Najskôr umožnia prácu vo fabrikách Srbom, Ukrajincom a iným cudzincom, až potom začnú premýšľať, ako zamestnať vo fabrikách dlhodobo nezamestnaných Rómov. Napriek tomu vláda nepodnikla žiadne kroky, aby využila potenciál – pracovnú silu dlhodobo nezamestnaných z rómskych osád,“ uviedli Obyčajní s tým, že podľa nich ani dnes nie je jasné, aké opatrenia vlastne chce súčasná vláda zaviesť.

Podobne v hodnotení matovičovcov skončilo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. „Povinnú predškolskú výchovu sľúbili uzákoniť v septembri 2019. Už vtedy sme ich upozorňovali, že je to neskoro a nechávajú problémy budúcej vláde. Dnes hovoria, že legislatíva nie je pripravená a predškolská výchova má byť povinná až od roku 2020,“ čo OĽaNO považuje za nedostačujúce.

Minúta po minúte: Andrej Danko zostáva vo funkcii predsedu NR SR

Pri plnení úloh v rámci opatrení na posilnenie uplatnenia marginalizovaných skupín na trhu práce má spolupracovať splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz.

Dokument schválila vláda SR na utorkovom (20. 11.) rokovaní. Jeho plnenie by malo výrazne prispieť k uplatniteľnosti ľudí z marginalizovaných komunít na otvorenom trhu práce.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky