Jednou vetou

OĽaNO vyzýva premiéra, aby stiahol z rokovania dokumenty rezortu obrany

OĽaNO - Na snímke uprostred predseda OĽaNO Igor Matovič, vpravo Ján Budaj, vľavo Veronika Remišová a druhý zľava Jozef Viskupič

Foto: TASR

Opozičné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vyzýva predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby zo stredajšieho rokovania Bezpečnostnej rady SR stiahol materiály týkajúce sa ďalších výdavkov na rezorte obrany. Hnutie argumentuje, že ide o nezmyselné a predražené projekty.

„Prípadné schválenie dokumentov bude stáť občanov Slovenska ďalších približne 650 miliónov eur. Hovoríme o Projekte BOV 8×8 za vyše 400 miliónov eur, ktorý sa nedá inak nazvať ako manuál na netransparentnosť z dielne SNS a o predĺžení servisnej tzv. abonentskej zmluvy na dosluhujúce lietadlá MiG-29 za približne 250 miliónov eur,“ uviedol odborník hnutia na oblasť obrany Jaroslav Naď s tým, že oba dokumenty chcel rezort obrany dať schváliť ešte koncom minulého roka, no neuspel. Dokumenty sú podľa neho nekvalitné a dostali mnoho pripomienok, ktoré neboli zapracované.

OĽaNO odkazuje KDH, že nechce ďalšie trieštenie hlasov v prezidentských voľbách

„Vyzývame predsedu vlády a tiež Bezpečnostnej rady Petra Pellegriniho, aby nariadil stiahnutie obidvoch dokumentov zo zajtrajšieho rokovania Bezpečnostnej rady SR, keďže opäť reálne hrozia veľmi nehospodárne a nezmyselné výdavky v rezorte obrany vo výške ďalších viac ako 650 miliónov eur,“ vyhlásil Naď a pripomenul, že Pellegrini sa nedávno vyjadril, že v rezorte obrany už neschváli vláda žiadne ďalšie veľké modernizačné projekty bez schválenia Bezpečnostnej a obrannej stratégie v Národnej rade SR.

Môže vás zaujímať

Predseda ÚVO Hlivák a jeho manželka majú COVID-19