Jednou vetou

Ombudsmanka Patakyová nevidí dôvod nepodporiť Dúhový Pride

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová

foto: TASR

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová (nominantka Most-Híd) nevidí dôvod, prečo by nemala aj tento rok podporiť Dúhový Pride. Uviedla to pre TASR poradkyňa pre médiá a komunikáciu Kancelárie verejnej ochrankyne práv Michaela Pavelková.

„Vzhľadom na to, že situácia LGBTI ľudí na Slovensku sa z ľudskoprávneho hľadiska od minulého roka nezmenila, verejná ochrankyňa práv nevidí dôvod, prečo by Dúhový Pride nemala podporiť aj tento rok,“ uvádza v reakcii na vyjadrenie podpredsedu SNS Antona Hrnka. Ten napísal, že by národniari neradi videli Patakyovú na Dúhovom Pride a pripomenul, že ombudsmanka bola do úradu zvolená aj hlasmi SNS.

„Ombudsmanka Mária Patakyová je toho názoru, že v našej krajine treba na problém právneho prehliadania LGBTI komunity upozorňovať. Práve verejná ochrankyňa práv ako nezávislý ústavný orgán má chrániť ľudské práva všetkých ľudí bez rozdielu, obzvlášť zraniteľných skupín,“ zdôraznila Pavelková.

SNS sa nepáči, ak pochody ako Dúhový Pride podporujú štátne orgány. Strana by na podujatí nerada videla osoby ako verejnú ochrankyňu práv Patakyovú a zástupcov jej úradu. Viac si prečítate tu>>> SNS by na Dúhovom Pride nerada videla Patakyovú a zamestnancov jej úradu

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky