Jednou vetou

Ombudsmanka vypisuje stáž pre študentov práva

Ilustračná foto

Foto: pixabay.com

Študentky a študenti práva v druhom až piatom ročníku majú možnosť prihlásiť sa na stáž v Kancelárii verejného ochrancu práv (VOP).

„Počas nej sa môžu dostať k príprave právnych analýz k zaujímavým témam, akými sú napríklad vzdelávanie detí zo sociálne znevýhodneného prostredia či postupy polície a mnoho ďalších,“ uviedla Michaela Pavelková z komunikačného odboru kancelárie. „Teóriu si overia aj priamo v praxi – v teréne na výjazdoch, napríklad v rómskych osadách, domovoch sociálnych služieb či v školách, kde sledujeme, či nedochádza k segregácii a diskriminácii,“ doplnila.

Remišová: Policajná inšpekcia by mala preveriť lustrovanie Jána Kuciaka

Študentská stáž u ombudsmanky štandardne trvá 3 mesiace a je bezodplatná. Vedomosti a poznatky z nej sú podľa Kancelárie VOP výhodou napríklad pre budúcich pracovníkov Ústavného súdu, Európskeho súdu pre ľudské práva či organizácii v treťom sektore. „Účastníci získajú certifikát o absolvovaní stáže a pracovné odporúčanie, ktoré môže pomôcť v ďalšom kariérnom živote,“ uvádza kancelária na svojej webovej stránke. Bližšie informácie záujemcovia nájdu na vop.gov.sk

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky