Jednou vetou

Zomrel Ondrej Žemba. Údajného mafiánskeho bossa z Popradu zradilo srdce

Popradský mafiánsky boss Ondrej Žemba

autorská koláž hlavne.sk, posilnovanie.sk

Najsilnejší muž podsvetia v Poprade, podnikateľ a bývalý niekoľkonásobný majster Československa v kulturistike Ondrej Žemba (64) je mŕtvy. Vo štvrtok 25.4. 2019 dostal vo svojom dome v Spišskej Sobote infarkt, privolaná lekárska pomoc už nemohla nič robiť. Ondrej Žemba bol zaujímavý tým, že ako jednému z mála sa mu darilo utekať pred spravodlivosťou. Jeho meno sa pritom spájalo s najťažšími zločinmi, s mafiánskymi vraždami.

Globsec spolupracuje s Výbohovým kamarátom, čo mal kryť Bašternáka

Ondrej Žemba sa mal stať bossom koncom 90. rokov, po zmiznutí Milana Reichela v roku 1997. Kým Milan Reichel utekal pretože mal obavy z likvidácie, Ondrej Žemba prevzal jeho aktivity a biznis. Vtedy si mal aj objednať vraždu bossa košického podsvetia Róberta Holuba. Motív, prečo chce dať Holuba zlikvidovať neprezradil, odmenu však sľúbil slušnú. Políciu o tom informoval Mikuláš Černák, u ktorého Holubovu vraždu objednával.

Ondrej Žemba bol spájaný aj s vraždou bratislavského podnikateľa Petra Steinhubela alias Žaluďa. Po Steinhubelovej smrti, ktorý bol okrem iného generálnym riaditeľom Tatravagónky Poprad  a zmiznutí okresného prednostu Vladimíra Bachledu, ovládol Ondrej Žemba spolu s vdovou po Bachledovi v roku 2001 Tatravagónku Poprad.

Exkluzívne: Ako žijú 20 rokov po smrti exministra Duckého manželka a dcéra údajného vraha

„Nedával si servítku pred ústa. Keď som sa informovala o jeho aktivitách, rovno poslal sms, že nech prestanem, lebo za mnou pošle svojich chlapcov,“ spomína na O. Žembu niekdajšia reportérka venujúca sa kriminalite.

„Ale, bol taký hlučný, ale dal sa spacifikovať,“ uviedol pre hlavne.sk Žembov bývalý obchodný partner.

Ondrej Žemba bol stíhaný v minulosti len za vydieranie, ktoré sa týkalo vymáhania pohľadávok. Jeho ďalšie, hrozivejšie aktivity, sa nikdy neskončili jeho odsúdením.

Exkluzívny rozhovor: Duckého som nezabil; odkazuje z Ukrajiny muž obvinený z vraždy

Ondrej Žemba na ostrove Brač.

Naposledy sa o Žembovi písalo koncom roka 2017, keď načierno postavil vilu na chorvátskom ostrove Brač a tvrdil, že zátoka je jeho. Miestnym sa vyhrážal, že im podreže hrdlo, ak budú protestovať.

Môže vás zaujímať

Je pripravený zákon, na základe ktorého bude možné odoberať vysokoškolské tituly