Jednou vetou

Opatrenia na Veľkú Noc kvôli Koronavírusu: V pondelok vláda rozhodne

TK vlády a Ústredného krízového štábu, 5. 4. 2020

reprofoto Facebook

O obmedzení voľného pohybu počas veľkonočných sviatkov má v pondelok rozhodnúť vláda. Voľný pohyb by sa mal obmedziť na obdobie od 8. do 13. apríla.

VIEME PRVÍ: Zavrie nás Matovič na Veľkú Noc?

Konzílium odborníkov odporúča vláde počas veľkonočných sviatkov prijať obmedzenie voľného pohybu osôb. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič po zasadnutí konzília odborníkov.

Poriadne im naložil: Toto povedal politológ o koaličnej dohode

To premiér zvolal v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu počas blížiacich sa veľkonočných sviatkov. V pondelok premiér na základe tohto rozhodnutia predloží vláde návrh na prijatie uznesenia, ktorého cieľom bude obmedziť voľný pohyb osôb na obdobie od 8. apríla do 13. apríla. „Pevne verím, že ľudia pochopia dôležitosť tohto opatrenia,“ uviedol premiér.

Výnimky

Výnimkami z tohto obmedzenia budú obvyklé cestovanie do a zo zamestnania, nákup do domácnosti, návštevy lekára či pobyt v prírode v rámci okresu.

🔴🎥 Brífing predsedu vlády Igora Matoviča po zasadnutí konzília odborníkov v súvislosti s opatrením počas veľkonočných sviatkov. 🦠

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Nedeľa 5. apríla 2020

 

Medzi výnimkami budú tiež pohreb alebo starostlivosť o príbuzného či susedská pomoc. „Cieľom opatrení je, aby sme sa vyhli zbytočnému cestovaniu a stretávaniu sa. Aby sme sa vyhli zbytočnému nakazeniu našich príbuzných alebo známych,“ konštatoval Matovič. Ako dodal, osloví aj ministrov vnútra a obrany, aby boli jednotlivé zložky v pohotovosti a aby kontrolovali dodržiavanie tohto nariadenia.

Žiadne návštevy

Ako pripomenula exministerka zdravotníctva a odborníčka na cudzokrajné choroby Andrea Kalavská, návšteva rodinných príslušníkov je v čase pandémie veľmi nebezpečná, najmä čo sa týka dôchodcov. Apelovala preto na občanov, aby v čase sviatkov obmedzili cestovanie.

 

ODPORÚČAME: Aktuálne štatistiky o ochorení COVID-19 Koronavírus na celom svete nájdete TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky