Jednou vetou

Opitý muž sa chcel priznať k vražde Jána Kuciaka, chcel milión eur

Na stolíku je milión eur, ktoré premiér Fico sľúbil za relevantné informácie k vyšetrovaniu závažného prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, v Bratislave 27. februára 2018.

Foto: TASR - Marko Erd

Polícia riešila v prípade Jána Kuciaka telefonát od podnapitého muža z Prievidze! Ten jej oznámil, že sa chce priznať k vražde novinára a jeho snúbenice. Píše o tom server idnes.cz. Po príchode polície žiadal svoje za priznanie poslať na rodinný účet odmenu milión eur, ktorú prisľúbil ešte ako premiér Robert Fico.

Muž telefonoval na políciu už 3.marca, teda päť dní potom, čo Fico ukázala na tlačovke milión v bankovkách. O prípade informoval podľa serveru novinky.cz týždenník Plus 7 dní až teraz. Policajtom sa v telefóne zdalo, že muž nie je úplne triezvy, ale v takomto závažnom prípade nie je možné podceniť žiadnu informáciu, uviedol denník. “ Muž bol opitý a pravdepodobne pod vplyvom rodinných problémov sa rozhodol situáciu riešiť týmto zvláštnym spôsobom,“ citoval Plus 7 dní nemenovaný zdroj z policajného prostredia. Úrady sa k tomu oficiálne nevyjadrili.

V utorok policajti znovu prehladávali les za obcou veľká Mača, kde Kuciak býval. V lesíku neďaleko novinárovho domu hľadali vraždenú zbraň. “ Ide o operatívnu akciu polície zameranú na pátranie a zaistenie prípadných ďalších dôkazov. V tejto fáze nebudeme akciu bližšie komentovať, ani sa k nej vyjadrovať,“ povedala serveru HNonline hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Neznámy páchateľ zavraždil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú podľa posledných informácií polície 21.februára večer, telá sa našli o štyri dni neskôr. Kuciak sa vo svojich článkoch venoval okrem iného kontaktom blízkych spolupracovníkov Roberta Fica na podnikateľa spájaného s mafiou a podozrením z daňových podvodov. Či vražda súvisela s Kuciakovou prácou, zatiaľ jasné nie je.

Vražda novinára viedla k politickej kríze a následnej demisii premiéra Roberta Fica. Novú vládu, ktorú prezident Andrej Kiska vymenoval minulý týždeň, vytvorila doterajšia koalícia a na jej čele stojí Peter Pellegrini.

Idnes.cz

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia