Jednou vetou

Opozícia komentuje dnešné zrušenie koaličnej rady

Boris Kollár (vľavo) a Richard Sulík

foto: TASR

Lídri súčasnej opozície okamžite zareagovali na aktuálnu situáciu. Sulík v blogu napísal, že je za predčasné voľby, Kollár nahral video s rozprávkou. 

Koaličná rada, ktorá dnes mala pokračovať po utorkovom stretnutí lídrov vládnych strán na Bôriku, ktorej cieľom bolo riešiť momentálnu krízu v koalícii, sa napokon nekonala pre náhle zdravotné problémy premiéra Fica. To však nenechali bez povšimnutia niektorí lídri opozície.

Richard Sulík (SaS) ešte predpoludním na svojom blogu napísal: „Celá hádka v koalícii vznikla kvôli Plavčanovi. Nie kvôli jeho paškvilu s názvom reforma školstva, to dnes nikoho nezaujíma. Hádka vznikla kvôli eurofondom. Kvôli tomu, či na rozdelenie bude mať vplyv Gučík, Siekel, Kvietik alebo predsa len Brheľ.“

Sulík si myslí, že jediným poctivým riešením predčasné voľby, aby voliči nanovo povedia, koho chcú vidieť v parlamente a koho nie.

„Ak teda máme vládu, ktorá nikdy nemala vzniknúť, vládu, ktorá sa do krvi pohádala kvôli kšeftom, sú jediným poctivým riešením predčasné voľby. Nech voliči nanovo povedia, koho chcú vidieť v parlamente a koho nie“, uviedol Sulík.

Blog Richarda Sulíka | zdroj: DennikN

Vzniknutú situáciu sa rozhodol komentovať aj Boris Kollár (Sme Rodina), ktorý krátko popoludní na svojom facebookovom profile zverejnil rozprávku „O TROCH ŠMEJDOCH“. Vo videu nezabudol na známu zvučku televízneho večerníčka a Fica, Danka s Bugárom nazval tromi šmejdami, ktorých nám môže okolitá Európa len závidieť.    

Rozpravka o TROCH ŠMEJDOCH

Posted by Boris Kollar on 11. august 2017

Prepáčte, ale momentálne neexistujú žiadne ankety.

Môže vás zaujímať

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela