Jednou vetou

Opozícia si vie predstaviť spoluprácu so vznikajúcou stranou Kisku

V popredí exprezident Andrej Kiska oficiálne oznámil založenie novej politickej strany, ktorá sa bude volať Za ľudí. Urobil tak na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici v pondelok 17. júna 2019. FOTO TASR - Dušan Hein
Parlamentná aj neparlamentná opozícia si vie predstaviť spoluprácu so vznikajúcou stranou exprezidenta Andreja Kisku, ktorá sa bude volať Za ľudí.

Líder parlamentného OĽaNO Igor Matovič však upozorňuje, že podrazom sa dobrá spolupráca nezačína. Hovoril o tom v súvislosti s informáciami o možnom odchode Veroniky Remišovej, predsedníčku klubu OĽaNO, ku Kiskovi.

„Ponuku na spoluprácu vítame, ale na druhej strane sme si vypočuli rozporuplné vyjadrenia. Na jednej strane hovoril o spolupráci a na druhej, že chce rozbiť naše hnutie a potiahnuť Veroniku Remišovú k sebe. Takto sa nezačína úprimná spolupráca,“ povedal Matovič s tým, že Kiska robí všetko preto, aby Remišovú získal do strany.

Kiska oficiálne oznámil založenie strany „Za ľudí“

Matovič zdôrazňuje spoluprácu preto, že podľa neho nemožno dovoliť prepad demokratických hlasov. „Vieme si predstaviť spoluprácu so všetkými, ktorí to myslia so Slovenskom úprimne,“ podotkol.

Šéf parlamentného hnutia Sme rodina Boris Kollár hovorí v súvislosti s predstavením Kiskovej strany o bombastických slovách, chce si počkať na konkrétny program. Spoluprácu napriek rozdielnej agende a ideovému nastaveniu nevylučuje.

HLAVEŇ: Prosbička

„Viem si predstaviť spoluprácu s každou normálnou stranou, ktorá si aspoň trochu ctí zákony a ľudí krajiny,“ vyhlásil. S Kiskovou stranou sa programovo líšia, čo je ale podľa Kollára dobré. „Aj Slovensko je rôznorodé,“ podotkol. Kollár sa nebojí odchodu jeho ľudí ku Kiskovi.

Mimoparlamentná koalícia Progresívne Slovensko a Spolu gratulujú ku vzniku strany Za ľudí. Hovoria o spoločných cieľoch a názoroch s Kiskovou stranou a chcú rokovať o spolupráci. „Veríme, že sa nové hnutie nerozhodne ísť cestou starej generácie politikov, hádkami so Smerom, ale aj medzi sebou, a čoskoro si sadneme za rokovací stôl o našej spolupráci, posielame Andrejovi Kiskovi návrhy najskorších termínov,“ uvádzajú PS a Spolu v stanovisku.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky