Jednou vetou

Opozícia žiada odchod vedenia RTVS v súvislosti s výpoveďami redaktorov

Jaroslav Rezník

foto: TASR

Hromadný odchod redaktorov spravodajstva a publicistiky RTVS znamená pre verejnoprávne vysielanie bolestivý úder. Tvrdí to strana SaS s tým, že ide o najhoršiu vizitku manažmentu a šéfa telerozhlasu Jaroslava Rezníka. Za zlyhanie vedenia považuje odchod redaktorov aj hnutie OĽaNO.

SaS v tejto súvislosti opätovne vyzvala manažment na odchod z funkcií. “RTVS nedokáže bez redaktorov a pri manažmente Rezníka, Vahrama Chuguryana, Petry Stano Maťašovskej, Hany Lyons, Michala Dzurjanina poskytovať koncesionárom vyvážené, nestranné a objektívne spravodajstvo – lebo o kvalitnú žurnalistiku nie je zo strany týchto vedúcich pracovníkov záujem,“ uviedli v stanovisku liberáli.

VIDEO: Boj ďalších dvanástich redaktorov v RTVS sa končí…

Ako uviedla predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová, odchádzajúci redaktori prispeli k tomu, že sa spravodajstvo RTVS stalo najdôveryhodnejším. „Ich odchod je preto zlyhaním vedenia zvoleného Smerom a predovšetkým SNS. Na verejnoprávnu televíziu musia prispievať takmer všetci ľudia na Slovensku, a zaslúžia si preto kvalitné a objektívne spravodajstvo,“ tvrdí Remišová, podľa ktorej Smer-SD s SNS nevedia riešiť problémy Slovenska a snažia sa zakrývať svoju neschopnosť a korupciu. „A na tento cieľ sa chystajú zneužiť aj verejnoprávnu televíziu,“ dodala.

Poslankyňa NR SR Viera Dubačová (nezaradená) pripomenula, že v tejto chvíli je konanie zvoleného riaditeľa aj zodpovednosťou poslancov Národnej rady, ktorí ho do funkcie zvolili. „Jaroslav Rezník po vymenovaní naplnil obavy viacerých z nás. Kontroverzní noví zamestnanci a nereagovanie na požiadavky dovtedajšej spravodajskej redakcie, ktorej sa v ostatných rokoch podarilo výraznou mierou zvýšiť pozitívne vnímanie RTVS zo strany verejnosti, sú nepopierateľne manažérskymi chybami,” uviedla.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky